Küsimus:
Kuidas saab natuke traksidega käepidet asendada?
Meclassic
2017-10-15 20:43:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on vana natuke traksidega, mida tahaksin võimalikult palju taastada. Kuid käepide on "raskelt vigastatud". Nagu pildil näidatud, on see aja jooksul vähenenud tänu raskele kasutamisele ja sellel on pikk mõra.

injuredbrace

Tundub, et käepide on "vana tööriista, kvaliteetsete materjalide" asja tõttu on see praegu korras; aga ma tahaksin seda kasutada ja mul on tunne, et see pärast väikest rasket kasutamist paratamatult puruneb.

Kas ja kuidas on võimalik käepidet vahetada? Kuidas nad sinna käepideme üldse panid?

üks vastus:
Graphus
2017-10-16 06:06:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas ja kuidas saab käepidet muuta?

Jah, saate käepideme asendada. Kuid on olemas korralik võimalus, et saate olemasoleva parandada piisavalt tugevalt, et remont kestaks mitu aastat, kui soovite seda teha.

Uus käepide
See ei vaja treipinki, kuid ilmselgelt, kui soovite, et uus käepide oleks ümmargune, oleks see kõige tõhusam viis asenduse moodustamiseks. Pööratud käepidet saab moodustada ka puuri kui algse treipingi abil. Kuid täiesti ümmarguse käepideme saab täielikult kujundada käsitsi, kasutades mõnda kombinatsiooni tasapinnalistest, spokeshave- ja rasp / file-töödest, millele järgneb kraapimine ja / või lihvimine.

Käepide ei pea olema ümmargune 1 .

Sõltumata sellest, kas käepide on pööratud või käekujuline, peab see lõpuks olema kaks tükki et seda saaks telje ümber liimida. Üldiselt soovite alustada ühest puutükist, kuigi see pole kohustuslik, annab see teile peaaegu külgneva tera. Käepidet saab täielikult vormida ja seejärel ettevaatlikult tükeldada või toorikuks lõigata, saagida kaheks ja seejärel ühendada need kaks tükki enne vormimise lõpetamist ajutiselt kokku 2 . Ilmselt saab teist meetodit kasutada, kui mingil põhjusel kasutatakse kahte eraldi tükki.

Parandage olemasolev käepide
Kuna paus näib vana ja on igatahes millel, mis näeb regulaarset käepidet, see pole nii otsene kui pisikese liimi tilgutamiseks tilku tilgutada ja kinniseks kinnitada - alustuseks, sest ainult värsked puitpinnad liimuvad usaldusväärselt. Kuid lisage mis tahes saastumine õlidest kätelt pluss naharakud või tegelikult igasugune mustus, mis takistab liimil puidule tugevat ostmist.

Sellel on veel üks võimalik komplikatsioon, sellised praod ei ole mõnikord täielikult suletavad. Koos tegurite kombinatsiooniga võib puit kahaneda nii, et siseläbimõõt on käepideme võlli sulgemiseks nüüd liiga väike.

Seetõttu võib pragu stabiliseerimine selle täitmisega olla parim marsruut. Ma pole seda ise trakside pühkimisvardal teinud, kuid sõber tegi hiljuti sellise remondi, nii et ma nägin ühte lihast ja see toimis suurepäraselt. See on veel alguspäev (eriti arvestades sellise tööriista mitme põlvkonna eluiga), kuid mõni kuu on see kenasti vastu pidanud.

Mõlemal juhul on esimene samm pragu sisepindade puhastamine mis tahes ilmselge rämpsu õrnalt kraapides, võib-olla hambaravi abil, millele järgneb põhjalik lahusti puhastamine. Alustaksin mineraalpiiritusest (Suurbritannia: lakibensiin) ja kasutaksin siis kas denatureeritud alkoholi (UK: meths) või atsetooni. Võite nühkida mis tahes jäiga harjastega harjaga, kuid üks parimaid tööriistu sellisteks asjadeks on hambahari, kuna nailonist harjased on eriti jäigad.

Märkus: saate hinnata, kui tõhus on teie puhastus, kui asetate tilga vett piki lõhenemist. Kui vesi imbub otse puitu, on teil hea minna. Kui see kerkib üles ja imendub aeglaselt, oleks soovitatav seda veelgi puhastada.

Nüüd segage epoksiid lihvimistolmiga, mis on mõnevõrra sarnane majoneesiga, levitage see mõra kohale (kergelt üle) ja laske taheneda. 3 . Seejärel viilutage, kraapige või lihvige täiteaine puiduga ühtlaseks. Järgige seda, kraapides või lihvides mõlemat käepidet nii palju kui vaja, ja rakendage lõpuks oma valitud viimistlus.

Ilmselt on võimalus, et epoksiid kleebib puidu varre külge, kuid ärge muretsege selle pärast. Mu sõbral õnnestus vaha ettevaatlikult vahe sisse ajada, ilma et see puidulõhele sattuks, kuid pole vaja vaeva näha. Alustuseks vana traksidega on metall alustuseks tõenäoliselt üsna räpane, mis muudab hea sideme väga ebatõenäoliseks ^ _ ^ Kuid kui see juhuslikult kinni jääb, nii et käepide ei keeruta metalli kuumutamist kuumutuspüstoli või föön on piisav, et põhjustada epoksiidi haarde nõrgenemist.

Kuidas nad seal käepideme üldse panid?

Ma mõtlesin sama asja ja see on midagi, mis on paljusid trakside omanikke hämmastanud! Vastus on väga lihtne, kui olete seda teadnud - puidust käepide libistati oma kohale enne, kui traks oli kuju järgi täielikult painutatud. Sellest, mida olen lugenud, tehti kõigepealt esimene kurv (padruni lähedal), käepide libises asendisse ja seejärel tehti ülemised painded.


1 Kui soovite neid proovida, võite minna kas kuusnurkse või kaheksanurksega. Mõlemat ristlõiget saab veelgi ümardada, kui leiate, et teile ei meeldi, kuidas hulknurkne käepide kasutamisel tundub.

2 Traditsiooniliselt tehti seda sageli paberi abil vuuk ", mis töötab täna sama hästi kui alati, kuid tänapäeval on superliim ja teip võimalus, vt Kuidas kaks puidutükki ajutiselt töötlemiseks kokku kinnitada?

3 Enne jätkamist on kõige parem oodata selle täielikku paranemist. Isegi 5-minutilise epoksiidiga ootan isegi suvel vähemalt 2-3 tundi, kuid proovin selle unustada, nii et enne selle juurde jõudmist on vähemalt pool päeva. 1-tunnise epoksiidiga ootaksin selle tahenemist vähemalt kuus tundi, eelistatavalt üleöö. Kui te ei tea, et epoksü kõveneb keemilise reaktsiooni käigus ja nagu kõik reaktsioonid, on see temperatuuritundlik, nii et külmema ilmaga peate ootama kauem kui soe.

Epoksü lähenemine tundub elujõulisem kui uue käepideme valmistamine. Kuid kas ** puidutäidis ** pole ka variant? Teie kirjeldusest epoksiidide pealekandmise protsessi kohta ei tundu, et see erineb palju puidutäidise pealekandmise protsessist. Mis oleks erinevus? Kas olete seda võimalust juba proovinud? Kas see ei töötaks?
Jah, võiksite kasutada kaubanduslikku puidutäidet. Kuid enamik neist on * palju * nõrgemad kui epoksü + puidutolmu täitmine ja ei seondu ka puiduga nii tugevalt. Paljudes asjades (põhimõtteliselt mööbel) pole see eriline probleem, kuid tööriista käepideme jaoks soovite, et täidis oleks võimalikult karm ja kõige vähem tõenäoline, et käte higi seda rünnaks.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...