Küsimus:
Kuidas puhastada liimipintsleid
LosManos
2015-09-05 13:28:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Näen inimesi, kes kasutavad pintsleid (juukseid või vahtu) liimi määrimiseks. Seda pole ma päriselus näinud.

Ilma katsetamiseta on mul tunne, et pintsliga liimi määrimine võib olla hea mõte, kuid kui liimimise seadistamine on lõppenud ja ühel on aega harja see on juba seatud.

Kui ei, siis kuidas seda puhastatakse (muidugi vett)?
Tavalise puidust PVA-liimi jaoks on silikoonpintslid (kas spetsiaalselt puiduliimi jaoks või üldiseks kasutamiseks köögis), mida saate kasutada. Kui liim kuivab, saate kuivanud pleki probleemideta koorida.
Kolm vastused:
Graphus
2015-09-05 22:03:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paljud pintslid, mida näete inimeste veebis liimi levitamiseks, on tegelikult ühekordselt kasutatavad. Tüüp, millele ma mõtlen, on umbes 50c, ja kuigi neid saab puhastada ja uuesti kasutada, on need piisavalt odavad, et tõenäoliselt on enamikul kasutajatel mugav iga harja üks kord kasutada ja selle ära visata.

aga kui liimimise seadistamine on lõppenud ja on aega juba seatud harja puhastada.

Enamiku PVA-tüüpi liimide avatud aeg on vahemikus 20 minutit kuni umbes tund, sõltuvalt kohalikest oludest. Isegi kui teete keerukat liimimist ja te ei saa jätta harja puhastamiseks kraanikaussi jõudmiseks tööd tegemata, võib teil olla töölaua lähedal purk vett, kuhu harjad sisse tõmmata, et need ei kuivaks, kuni klammerdamine on lõpetatud.

Kui olete pintsli välja loputanud, on soovitatav kasutada sooja vett, see on külma vee kasutamisega võrreldes üsna suur erinevus; nii et kui võimalik, kasutage sooja vett. Pärast põhjalikku loputamist võib pintsli pesemine vee ja seebiga eemaldada, ehkki see pole tingimata vajalik.

Kuigi liimi pealekandmiseks võite kasutada peaaegu igasuguseid harju, soovitaksin teil siiski seda teha piirduge ainult sünteetiliste harjastega. Sünteetilised harjad on üldjuhul jäigemad ja neid on hõlpsam kontrollida (pole midagi hullemat, kui proovida liimi täpselt pehmele ja painutuspintsliga liimiga laiali määrida, räägin oma kogemustest!) Ning nende harjased on andestavamad liimijälgede järelejäämisel neis mittetäielikust loputamisest.

Lisaks värvipintslitele kasutavad mõned puidutöötlejad liimi pealekandmiseks silikoonkummist pintsleid (mõeldud liha küpsetamiseks või kondiitritoodete klaasimiseks). Kuigi need on suurepärased selle poolest, et tahkestunud liim ei kleepu nende külge ja selle saab lihtsalt järgmisel päeval maha koorida, ei meeldi nad mulle, sest need on liiga disketid. Kuid seevastu on silikoonkummist spaatlid liimilaoturitega katsetamist väärt, need töötavad suurepäraselt IMO.

Vastused on Viska minema, Kann veega ja Silikoon.
TDHofstetter
2015-09-06 23:52:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Liimi levitamiseks kasutan väga sageli odavaid (ei saa palju odavam kui Harbour Freight) happeharju. Kui juhtub, et tegemist on polüuretaanliimiga, loetakse harja ühekordselt kasutatavaks - pole suuri kulutusi. Kui liim on hoopis PVA-liim, olen ma nii odav, et viskan oma harjad väikesesse vasekannu (vases pole midagi erilist, see on lihtsalt see, mis mul juhtumisi on) pooltäis vett. Iga paari päeva tagant tõmban oma liimipintslid välja. & raputab neist vett välja ja loputab siis oma väikese vasepoti. Pintslid on kohe järgmise töö jaoks valmis.

Dale
2017-08-24 08:50:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui kasutate pva liimi, kui leotate pintslit atsetoonis, lahustub see liimi ja paneb teid uuesti peeneks

Kuna PVA-liime saab veega puhastada, pole ohtliku lahusti kasutamine vajalik


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...