Küsimus:
Kuidas mänguasja paadi kere täpselt vormida?
Robert Buckley
2015-05-25 11:53:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tahaksin teha ühest puupakust seeria paadi kere. Minu esimene kaalutlus on see, kuidas pooleldi täpselt modelleerida laeva ahtri ja vööri keerukat geomeetriat. Mudelid peavad olema ainult optiliselt täpsed ja neid ei kasutata lainete modelleerimiseks ega teaduslikuks analüüsiks, kuid sellegipoolest on geomeetria üsna keeruline. Kas kellelgi on olnud sarnaseid projekte, kes saaksid aidata?

Ma peaksin lootma, et me ei kasuta mängupaate teaduslikuks analüüsiks.
Huvitav projekt. Kui suur see üksik puupakk on? Lehtpuu või okaspuu? Kas kavatsete kereid õõnestada? Huvitav oleks kuulda kelleltki, kes on reaalselt ette võtnud nii keerulise topeltkumerate pindade dubleerimise projekti.
Mul on praegu ainult okaspuid. Klotsid on suhteliselt väikesed - mitte suuremad kui 20 cm ruudukujulised ja 50 cm pikad, kuid siiski üsna palju materjali, mida käsitsi eemaldada.
Robert: Kui ülaltoodud vastused pole teile vajalikku teavet andnud, võiksite ühendust võtta St. Tammany puidutööliste gildiga www.sttammanywoodworkersguild.com. Nad teevad toorikud ja väikesed tükid The Wooden Boat Festivali laste mängupaadi ehitamiseks. Möödunud laupäeval lasid neil 650 last ehitada oma mängupaadi ja nad eeldasid, et palju või rohkem pühapäeva. Gild algab 2X6 või suurema puutükiga ja töötleb selle paadikujuliseks. Kujundite hulka kuuluvad krevetitralerid, lahingulaevad, katamaraanid ja purjed. Nad on suurepärane rühm pühendunud ja andekaid käsitöölisi ja naisi. Vaadake ka W-d
Neli vastused:
Caleb
2015-05-25 12:10:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks meetod keerukate kõverate reprodutseerimiseks on ploki pindade lamedaks ja paralleelseks freesimine ning seejärel puurpressi abil aukude rea puurimine mõõdetud sügavusele. Seejärel võite hakata varusid eemaldama mis tahes viisil: lintsaag, käsilennukid, lihvimine jne, kuni olete aukude tõendid napilt eemaldanud.

Teine võimalus on luua seeria malle kasutada koos süvistava ruuteriga - üks mall iga sügavuse kohta. See jätaks teile rida samme sisaldava kere ja peate uuesti järelejäänud varu eemaldama. See on omamoodi CNC-marsruutimise manuaalne versioon (mis on veel üks võimalus).

Kui kavatsete samast korpusest teha mitu identset koopiat, on kiireim viis (arvestamata rakisehitust) oma ruuteri jaoks koopiamasina / pantograafi ehitamiseks. Seejärel võite luua esimese mudeli mis tahes viisil (näiteks 3D-printimine, kipsi valamine jne) ja teha puidust nii palju koopiaid kui vaja.

@Robert Buckley lihtsalt huvi pärast, millist meetodit te mõtlete? Ma arvan, et pantograafi ehitamine pole käimas.
FreeMan
2015-05-26 21:53:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõik senised vastused eeldavad, et otsite elektritööriista meetodit (ja tõenäoliselt olete ka), kuid kuna märkite, et töötate okaspuupuust, võiksite kaaluda paari nikerdamisnuga ja paar õhtut esisel verandal. Teie esimesel paaril võib olla mõni ebaviisakas koht, kuid mulle öeldakse, et saate selle üsna kiiresti kinni, eriti teie valitud kvaliteedi osas.

Hea mõtlemine .... tegelikult ma ei mõelnud üldse elektritööriistade üle, ma jäin oma peitli, viilide, kõvaketta ja paberi juurde. Aga tegelikult otsisin õpetust tehnikatest, kuidas kerede geomeetriat pooltäpselt korrata. Parimad vastused, mille siiani leidnud olen, on siin siin blogis - http://www.themodelshipwright.com/prototype-shipbuilding/
Pole linki lugenud, kuid kujutaksin ette, et nad suudaksid teile teie küsimusele paremaid vastuseid anda, kui leiate siit.
bowlturner
2015-05-25 17:25:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan isiklikult, et teie parim valik on hankida CAD-faile ja kasutada CNC-masinat. Esiteks oleks see töö kordamist palju lihtsam ja seda saab teha suhteliselt lühikese järjekorraga.

Kui te ei saa / ei taha seda osta (arusaadav, mul pole seda ega ole tõenäolist ka), on nende kasutamiseks erinevaid kohti. Ma arvan, et mõnel Maker Spaceil on need olemas, on ka teisi kogukondi. Ja mõned poed lasevad teil oma CAD-failid sisse tuua ja oma masinatesse panna.

Ja kuigi see pole puidutöö, saate ka kogu laeva printimiseks hankida / osta / kasutada 3D-printereid ja mõnel neist võib olla tõepoolest väga peen detail.

El Viejo
2015-06-01 05:24:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas on võimalik läbi mõelda, kas peate alustama tahke puidupakuga? Suure osa laevaehituse ajaloost kasutati poolkere mudeleid, mis olid valmistatud horisontaalsetest viiludest või lõikudest (nn veepiirid). Seejärel võis iga sektsiooni lõigata sobiva kujuga ja seejärel sileda kere pinnagaSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...