Küsimus:
Jaapani traditsiooniline meetod puidu tihendamiseks?
Treow Wyrhta
2016-07-24 19:00:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui roheline puit õhku kuivatatakse, on esimene samm otste tihendamine. Milline on Jaapani traditsiooniline otste tihendamise meetod?

Kas saate selgitada, miks vajate Jaapani meetodit teiste meetodite asemel? Kas teised meetodid ei töötanud teie jaoks?
@guitarthrower Mul on uudishimu, mida nad tegid enne, kui moodsad hülgemehed olid saadaval.
Jaapanlased andsid kindlasti värve ja lakke, mida oleks võinud selleks otstarbeks kasutada juba tuhandeid aastaid. Vahast rääkimata. Kaasaegsed materjalid ja tööriistad võivad olla paremad ja / või odavamad ja / või hõlpsamini töötatavad, kuid enamuse või kõiki samu ülesandeid saate teha palju lihtsama tehnoloogiaga.
Tuleb meelde kamelliaõli ... mitte ainult puidu tihendamiseks, vaid ka geisha juustele läike lisamiseks. Väidetavalt on nad seda teinud juba tuhat aastat.
Kui soovite ametlikku vastust, tabasin raamatukogu. Referentsraamatukoguhoidjatele meeldib inimestele näidata, kuidas selliseid küsimusi uurida.
Kaks vastused:
Scribblemacher
2016-11-25 20:51:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii nagu läänes, võib niiskuse tihendamiseks kasutada värvi või mõnda muud kohalikult kättesaadavat materjali. Lõppteraviku tõrvikuga tihendamine on veel üks viis niiskuse tihendamiseks, kuid ma ei tea, kas seda tehti ainult valmis tükkidega.

Minu arvates (kui jahedas ja niiskes kliimas elav inimene) ), ei ole otste tihendamine õhu käes kuivatamisel tegelikult vajalik, eeldusel, et puit on korralikult virnastatud ja varjulises kohas. Õhu käes kuivatav puit Jaapani puusepatöödes on sisuliselt sama mis läänes.

Enamikes Jaapani traditsioonilistes konstruktsioonides kasutatakse värve, kadusid või muid viimistlusvahendeid harva, välja arvatud mõnel dekoratiivsel eesmärgil. templid või aeg-ajalt, et vältida niiskuse tungimist näiteks deam-otstesse. Veekahjustuste vältimiseks võib postide või muude aluste alusele kanda kivisöetõrva või kreosoodi. Üks mõnikord kasutatav viimistlusviis on põletamine palkide või postide tõrvikuga. See sulgeb poorse tera rakud ja muudab tumedamaks ning tõstab esile ka teramustri.

Allikas: Japanese Woodworking: Handbook of Japanese Tool Use & Woodworking Techniques autor Hideo Sato (tõlge: Koichi Paul Nii)

Tihendamine pole tingimata vajalik, kuid see vähendab massiliselt pragunemisest tulenevaid kahjusid, maksimeerides saagikust, mistõttu võetakse sellega vaeva ja kulutusi (äritegevus ei viitsiks muidu, kuna kõik on seotud alumise reaga). Traditsioonilised tavad ei ole alati sellised, mida mööda saame minna, sest nende vastuvõetavate kahjude standardid erinesid meie suurusjärkudest .... läheme piisavalt kaugele tagasi ja nad tahaksid puid laudade saamiseks ja see võib raisata rohkem puid kui lõpuks harjub o_O
Dr.C.
2016-10-11 04:02:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu teada ei teinud nad midagi. Nad kuivasid õhus, mis on aeglane ja tahtlik. Otsatihend puudub, vaid korralik virnastamine.

Tere tulemast saidile Woodworking.SE! Kas on allikaid, millele saaksite viidata?
Siin on raamat, mis ilmus Google'i otsingusse. Ütleb, et kuivamine oli aeglane ja tahtlik. Koorega palgid ja paberikatte ots. https://books.google.com/books?id=R1_7z2MeZOMC&pg=PA182&lpg=PA182&dq=Japanese+woodworking+drying+techniques&source=bl&ots=sqPItH2wSl&sig=WXRAzKIdVi36TEJuv2swHBsEo9Y&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwju5M6Ui9bPAhXlzlQKHRtzDPcQ6AEIUzAG#v=onepage&q=Japanese%20woodworking%20drying% 20tehnikat & f = vale


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...