Küsimus:
Väljaheite kahe lameda jala ühendamine
jbord39
2017-02-02 02:53:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Harrastan tuvisabasid ja seetõttu olen valmistanud erinevaid erineva suurusega väljaheiteid, mis koosnevad kolmest ristkülikukujulisest puidutükist: üks istmele ja kaks jalgadele, ühendatuna sabaotsadega.

Ma tahan panna kahe jala vahele ühendusdetaili, et vältida tugevat koormust.

Ma ei leia palju teavet selle kohta, milline oleks selle õige vuuk. Ma pigem ei läheks jalgadest läbi midagi sellist nagu läbitõmmatav tuvisaba lihtsalt sellepärast, et ma pole seda varem teinud ega taha väljaheiteid rikkuda (mis on mu isale mõeldud).

Mõtlesin lihtsalt lihtsale T-tagumikule, kuid olen lugenud, et see on väga kehv liigese jaoks, mis peab pingeid võtma. Kas mõne väikese dado lisamine põkk-liigese aktsepteerivasse otsa aitab oluliselt suurendada liigese tõmbetugevust?

Minu tööriistade osas ... üsna hõre. Mul on peitlid, haamer ja tuvisaag; koos rohkete liivapaberi kogustega: P

Kuna ma olen ilma metallideta nii kaugele jõudnud, väldin ka mehaanilisi kinnitusi.

Muuda: lisasin ligikaudse pildi praegune kolm osa ja kuhu ma tahan lisatüki panna (roheline). Aitäh. simplestool

Mul on probleeme teie kirjelduse põhjal selle visualiseerimisega, siin on hilja, nii et see võib olla mina, kuid kiire visand oleks kasulik. Ühes võite olla kindel, et tugevduseta tagumik pole piisavalt tugev. Kõige parem oleks mõni mehaanilise eelisega liigend, kuid tõenäoliselt on olulisem kahe jala ülaosas asuva vuugi tugevus.
Ma pole 100% kindel, kuid arvan, et jbord39 viitab lihtsalt jalgadevahelistele kanderaamidele.
@rob Jah, ma arvan ka nii, kuid tahtsin kinnitada. Aitab küsimuse tulevaste otsijate jaoks kõigest muust selgem olla.
@Graphus: Lisasin pildi. Pärast kanderaamide guugeldamist: jah, sellele ma mõtlesingi. Ma ei teadnud selle nime, aitäh. Kaks ülemist liigendit on üsna vastupidavad; Ma pole neid veel liiminud, kuid saan selle peal istuda või hüpata ja liigesed hoiavad tugevalt kinni (liimin need siis, kui selle teise tüki valmis saan).
Kui paksud on jalad? Kui sabaotsad on tihedalt kinni ja jalad on piisavalt paksud (ütleme 1 1/2 "), võib olla võimalik, et kanderaami pole vaja. Kui kõrge on väljaheide?
@Ashlar: Aitäh. Peal on puit klaro pähkel ja jalad paduakid, mõlemad 7/8 tolli paksused (mitte päris nii paksud kui soovitasite). Piiratud ressursside tõttu panin lõpuks lihtsalt 1/8 tollise dado-pilu mõlema jala sisemusele peitliga, mis oli kanderaamile väike süvend. See sobib üsna tihedalt ja isegi ilma liimita hoiab ennast. Kavatsen selle vormida ja hiljem liimida.
Ahaa! Mul on hea meel, et küsisin, kuna see polnud päris see, mida ma ette kujutasin.
üks vastus:
Ashlar
2017-02-03 03:58:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuna teie jalad on alla tolli paksused, ei ole ma kindel, et sõrmkäpa liigesed hakkavad toime tulema väljaheidete külgkoormusega, seega on kanderaam hea mõte. Mõistmaks, millist tüüpi liigendeid on vaja, kaaluge koormuste rakendamise viisi. Sellel istuja vertikaalset koormust kannavad jalad hõlpsasti ja jalgade / istmete liigesed on korras. Kui kaalu lisatakse, tahavad jalad väljapoole ulatuvat kotkast sisse või välja libiseda või kalduda paralleelselt ühe või teise küljega. Teie väljapakutud madal dado-ühendus hoiab kindlasti ära jalgade sissepoole libisemise, kus kanderaam on kokku surutud, kuid vuuk on veidi rohkem kui tagumikliigend ja see ei pea vastu, kui jalad laiali paiskuvad või kalduvad. Kanderaami üks või mõlemad otsad tõmmatakse jalast välja. Sellele tõmbejõule tuleb vastu seista.

Seda saate teha mördi- / tenonliigendiga, mis ulatub sügavamale jala paksusesse (ütleme 5/8 "), või läbi tihvti, millel on tihvt väliskülg. Through Tenon

Teine võimalus on kruvida kanderaam süvistatava kruviga jala külge väljastpoolt. Keerake kruvi auk puupistikuga. Lõikur puuri jaoks mõeldud puit on odav ja võimaldab teil oma projekti puitu sobitada. Kui tera joondate, kaob pistik kõik ära, kuid kaob.

Wood plug cutter

Ma ei soovinud M&T-d soovitada lisatöö tõttu, kuid ideaalis peab kanderaam pingele paremini vastu pidama kui madal liimitud korpuse liigend. Mõtlesin teha ettepaneku, et kruvide asemel tuleks tüüblid sisestada külgede kaudu, sest kruvid sisestavad kanderaamil otsa tera. Kuid arvestades siinset struktuuri, pole ma kindel, kas see oleks suur asi, sest ma ei kujuta ette, et "jalad" tahaksid nii palju loksuda.
@graphus Tänud, ma just lõpetasin projekti, kus oli palju pistikuid, nii et tüüblid ei tulnud mulle pähegi :)
Teine võimalus oleks kasutada 3-4-tollist suurt kanderaami, mis on liimitud umbes 5/8 paksuse dadosse. Sellel peaks olema piisavalt pinget, et pingetega toime tulla.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...