Küsimus:
Kas see laua saepingi treil on ohutu?
Doresoom
2015-03-17 22:52:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nägin hiljuti videot selle kohta, kuidas laua saele varude pööramiseks rakendada. Mulle tundus see ebaturvalisena, kuna mootoriga puurseade liikus pöörleva saelehe poole külgsuunas.

enter image description here

See näib olevat väga kasulik tehnika, kuid olen eelkõige mures selle ohutusaspektide pärast. Ehkki minu arusaamist mööda on lahtisaega kasutades aba lõikamine üldtunnustatud tava, mis tundub üsna sarnane

Pole kindel, kas see on täielikult teema, sest ma arvan, et selle ohutusaspektid võivad olla veidi subjektiivsed. Ehkki potentsiaalsed vastused võivad anda lõplikud põhjused, miks see on ohtlik.
Ma ei nõustu, kuid tõin selle [Metas] üles (http://meta.woodworking.stackexchange.com/questions/16/is-tool-safety-on-topic).
Olen mõelnud ka selle rakise ohutuse üle, kuid tunneksin end sellega palju mugavamalt, kui sellel oleks kogu ülaosa katnud polükarbonaatkilp (igaks juhuks, kui spindel plahvatab) ja kui seal on kindlad, pühendunud käepidemed väljaspool tera teed.
Umbes samaväärne ruuteri ruuter on turvalisem ja mitmekülgsem.
! [sisestage pildi kirjeldus siia] (https://i.stack.imgur.com/Lt6xd.jpg) Annan teile teada, kuidas see välja kukub - mind paelus video ja reklaam, mida proovida
Kolm vastused:
BrownRedHawk
2015-03-17 23:54:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et sõna „ohutu” võib siin olla suhteline. Täpselt nagu tänapäevased autod on maanteel sõites ohutud ja liiklusseaduste järgi. Ma arvan, et antud juhul on vastus sügav EI EI . pulgad ja rive nuga. Ma ei näe, et ükski neist asjadest siin toimuks.

Olen näinud, et paljud inimesed teevad asju mitte nii, nagu tööriistad mõeldud on, ilma et nad haiget saaksid, kuid enamikul neist samadest inimestest on lugusid peaaegu sõrme kaotamisest, või lasta saematerjal üle töökoja visata. Miks seda riski võtta, kui puidu treimiseks on olemas täiesti hea tööriist?

Suurepärane punkt tooriku riputamise kohta laua kohal. Midagi, mida ma poleks kaalunud.
Isegi kui tükk pöörleb saelehega võrreldes suhteliselt aeglaselt, ei kasuta sa puidu vastu lõike tegemiseks sae hamba ettenähtud suunda. Isegi lauasae lõikamine on teral kare, kujutage nüüd ette, kui karm see peab olema.
külgmine pinge saelehele (mille jaoks see pole mõeldud) pluss materjal, millel on sõlmed ja võimalikud sisepinged (st oksad) pluss ülalnimetatud - see ei jäta mind sooja ja uduseks
CoAstroGeek
2015-03-18 00:12:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et minu suurim mure on see, et mul pole hea tunne, kuidas see süsteem käitub. Kui kavatsen elektritööriistaga mõnda toimingut sooritada, on see väga tahtlik ja ma olen läbi mõelnud, mis tüüpi halvad tulemused võivad põhjustada. Näiteks (mitte täieliku nimekirjaga ühegi venituse järgi)

  • Lauasaag: lööd tagasi
  • Mitra saag: tera sidumine
  • Lintsaag: tera puruneb ja rullid üle laua välja
  • Puurpress: köidab natuke, keerutab tööosa
  • jne

Seda teades oskan ennetada probleeme ja neid leevendada. Asetan oma keha tööriista suhtes teatud viisil, hoian tükki või tööriista kindlal viisil, kasutan vastavalt vajadusele täiendavaid klambreid, sõrmelaudu jne.

Mul lihtsalt pole hea tunne, kuidas see asi käituma hakkab, kui midagi läheb valesti või isegi millistel viisidel võib see valesti minna. Tundub, et see töötab väga hästi, kuid oleksin sellega neetult ettevaatlik.

KRS
2016-05-13 23:57:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noh, peale aku külviku lisamise varude pööramiseks, kuidas see erineb laua saega aba lõikamisest? See on auväärne tehnika, kus aktsia surutakse vektorile vastu tera külge.

Ma arvan, et kurat on ehituses. Sama rakise disain sõltub alati materjalidest, sobivusest, ehitusest ja kasutatavast tehnikast. Sel juhul on kasutaja enne soovitud toote juurde jõudmist ettevaatlik, et teha mitu madalamat läbipääsu - see peegeldab ka lahesopi valmistamise tehnikat.

Võin ka ergutada ergonoomika üle: arvan, et kriitika siin tehtud on kohapeal, sest tahaksin ka näha funktsioone, mis liigutavad puidutöölise käed terast kaugemale, kuid siis ei näinud ma tema käsi kuskil tera lähedal, nii et võib-olla eksin.

Kui rakis on hästi ehitatud ja seda kasutatakse ettevaatlikult, peaksime seda alati rakendama, tundub see väga teostatav.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...