Küsimus:
Käsitsi hööveldatud servaga ühendatud laud ilma rebenemiseta
dfife
2015-03-18 00:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaalun köögilaua ehitamist. See oleks minu teine. Plaanin ääriühendusega plangud. Eelmisel korral olid vaatamata tüüblite joondamiseks kõrvuti asetsevate laudade vahel harjad. Pinna ühtlaseks muutmiseks kasutasin lintlihvmasinat, seejärel järgnesin sellele umbes 900-tunnise lihvimisega (okei .... kerge liialdus).

Seekord kavatsen selle siluda käsilennukiga ja seejärel minna 220-liitrise liivapaberi juurde. See ühtlustab muhke ja tekitab sileda pinna, kuid ma olen mures rebimise pärast. Ma tean, et käsitsi hööveldades teravilja, tekib tavaliselt rebenemine, kuid kui nii palju planke on kokku liimitud (mõned või paljud neist muudavad tera suunda), kuidas ma saaksin rebimist vältida? Kas ma olen määratud tundide kaupa lihvima?

Kuus vastused:
BrownRedHawk
2015-03-18 00:18:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma soovitaksin väga kapikaabitsat. See on loodud / kasutatud sel sel eesmärgil: kahe eraldi puutüki kohtumise koha silumiseks ja nende pinna ühtlaseks silumiseks. See on kiirem kui lihvimine JA on oma olemuselt loonud tasase pinna, kuhu lihvimismasin võib tekitada laineid või orgaanilisi ja siledaid pindu.

Hea tähelepanek. Nii et see silub ka külgnevate laudade vahelisi harju? Ma tean, et see muudab pinna siledaks ...
See sõltub vist seljandike kõrgusest, aga jah. Erinevalt lihvimisest tabab see kõigepealt kõiki kõrgeid kohti. Liivapaber võib KÕIKI pindu deformeerida ja lihvida.
Lahe. Ma pean vist õppima, kuidas asja teritada! (Ostsin mitu kuud tagasi ja pole suutnud saavutada muud kui peene tolmu).
Vaata seda. Ma armastan tema saiti: http://www.woodgears.ca/scraper/index.html
ewm
2015-03-18 02:22:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Õigesti seadistatud käsilennuk sobib selleks suurepäraselt. Veenduge, et suu oleks tihedalt kinni, et laastumurdja istuks tihedalt teral ja lõiketera lähedal. Samuti veenduge, et lõike sügavus oleks võimalikult väike.

Ja on erinevaid seadistusi või kujundusvõimalusi, näiteks kaldenurk või voodi nurk. Teil pole vaja liivapaberit.

Kui te lähete kaabitsatega, on olemas hübriidriistad, mis hoiavad kaabitsat teie jaoks. Tuleb meelde Stanley kaabitsalennuk # 80. Ja on võimalik teha esimene läbimine lennukiga ja skreeperijärgsete sõnadega tööprobleemid. Olen ise paksemate kaabitsate fänn.

Kui olete uudishimulik käsilennukite suhtes, soovitan Christopher Schwartzi raamatut (noh, tõesti artiklite kogu) pealkirjaga Handplane Essentials. Seal on terve jaotis pealkirjaga "Asjade korrastamine" :)

Soovitan üldiselt Chris Schwarzi. See tüüp on päris lahe.
Mulle meeldib see vastus kõige paremini, kuna (nagu on esitatud Schwarzi raamatus) nõuab see töö tavaliselt rohkem kui ühte tööriista. Schwarz kasutaks suuremate harjade eemaldamiseks ja kogu asja lamestamiseks käsilennukit ning lülituks seejärel silumistasapinnale (# 4) ja võib-olla kaabitsale. FWIW, ta osaleb PBS-i The Woodwrighti poe mitmes osas. Paljusid vanemaid episoode on võimalik vaadata nende veebisaidil ja Apple TV-s PBS-i rakenduses.
Lisasin selle raamatu oma Amazoni soovinimekirja. Keegi nihutab mu SO-d, kuna minu sünnipäev on käes.
OSU55
2015-04-02 01:49:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teravilja tagurdamise vältimist paneeliliimides saab teha kaardikaabitsate (ja hoidikutega - see on soovitatav, kui kasutate kaardikaabitsaid), kaabitsatasa (vt Lee Valley), kapikaabitsat (Stanley # 80) või suure nurga (> 45 °) tasapind. Suurem, mitte madalam lõikenurk takistab rebenemist. 45 ° pingitasandi jaoks on kõige parem seadistada 70–80 ° kaldus, umbes 1/16 ”kõrgune laastumurdja esiküljele ja seadistada kaitselüliti tera servale võimalikult lähedale. pisar välja (kaitselüliti peab ka teraga ideaalselt paarituma). Iga hööveldamiseks või kraapimiseks mõeldud tera peab olema habemenuga. Samuti aitab tera lõikamissügavuse vähendamine. Tihe suu põhjustab suu lihtsalt kiibidega kinni.

Kui eelarve on eelistatud, on parim tööriist Stanley # 80 kapikaabits. Minu kaardikaabitsad saavad harjuda ainult seal, kus ma ei saa # 80 (või Veritase kaabitsa lennukit) kasutada. Kaardikaabitsad on kätel rasked ja randmed ning aeglane. Paneeli (või lauaplaadi) jaoks tasandage tasapinnaga, töötades risti teraga, seejärel 45 ° juures. Lõpeta lameduse kontrollimiseks teraga paralleelselt kulgevate valgusvoogudega. Lõpeta lamestamine ja rebenemise eemaldamine # -ga 80 (või muud valikud). Kui teil on sularaha, on viltune silumistasand suurepärane valik. See võimaldab teil valida mis tahes lõikenurga.

Unustage tüüblid, küpsised, splainid või liimühenduse ruuteri otsikud liimimiseks. Osta või tehke kinnitusklambreid. Liigutage lauad sirgelt (mulle meeldib kerge süvend keskosa suunas, vaid paar tuhat, et otsad kokku tõmmata) ja kasutage lihtsalt servaliigendit - tänane liim ei kuku läbi. Kinnitusklambrid tagavad laudade kõige usaldusväärsema joonduse. Puhastamiseks tuleb siiski teha mõningaid kõrvalekaldeid, kuid palju vähem.

saltface
2015-03-18 01:16:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu BrownRedHawk ütles, on kapi kaabits kindlasti viis töö lõpetamiseks. Kui soovite "kareda" osa jaoks kasutada käsitasapinda, võite lennukit nurga all kallutada. See alandab triikraua nurka tõhusalt ja vähendab rebenemist.

Vaadake järgmist pilti Siluv lõige , mis on võetud sellelt lehelt. enter image description here

Dano0430
2015-03-18 01:21:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ausalt öeldes, kui lennukitera on korralikult teritatud, saate tera tasandada ilma välja rebimata. Hankige mõne hea teemantkiviga terituskomplekt ja otsige oma tööriistade käsitsi teritamise protsessi.

Ta ei küsi mitte teravilja hööveldamise, vaid tera hööveldamise kohta, mis langeb tasapinnast madalama nurga all - see on palju raskem.
aaron
2018-11-06 19:06:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma lihtsalt liimisin paneeli väga edukalt, kasutades peenhäälestatud käsilennukit. See on oskus olla kindel - see peab olema väga terav ja korralikult üles seatud - võtma väga õhukesi laaste. Terade tagurpidi töötlemisel on kasulik kasutada ka kõrgema nurga tera ... tavaliselt on tasapinnad 45 º, kuid kõrgemaid nurki saab saavutada näiteks teritades tagumise kaldservaga. See kaldenurk ei pea olema piisavalt suur, et oleks nähtav - lihtsalt tõstke tagumine ots poleerimiskivi horisontaaltasandist umbes 5 ° ülespoole. See annab kogu kaldenurga 50 º ja töötab koos terava servaga tera vastu väga hästi.

Minu lähenemine paneelide hööveldamisele on tegelikult esimene samm otse üle tera ja seejärel suunda suunata vastavalt soolapinna vastusele. Minge 90 ° tera juurde, kuni te ei tunne oma liimijoonte kohal ühtegi sammu. Kui seda õigesti teha, siis rebeneb palju vähem, kui algul arvata oskate, ning see teeb töö lihtsaks ja kiireks.

Kuigi kaardi või kapi kaabits töötab, peate hoolitsema selle eest, et laineline pind ei tekiks. Selle põhjuseks on asjaolu, et kapi kaabitsa voodi (tõepoolest kaardi kaabitsal pole voodit ja see on täiesti toestamata) on palju lühem kui silumistasand. Igal juhul on need mõlemad kasulikud oskused, mida arendada.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...