Küsimus:
Parim meetod projekti "külje" määrimiseks
Jason Cavanaugh
2015-04-28 04:30:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma polnud kindel, kuidas oma töölaua 1-tollist külge (80x30x1-tolline punane tammepaneel) määrida, nii et arvasin, et maalri lint oleks hea värvida ainult pool korraga. (Pool korda laua "alt" tehes lindistage teine ​​pool ja tehke ülemine osa).

See on jätnud mulle joone piki laua külge, kus plekk on tumedam põhi ja pealt kergem, enamasti teraviljal märgatav.

Kuidas seda tulemust tulevikus vältida, milline on tüüpiline viis projekti "külje" määrimiseks? Kas ma oleksin pidanud alaosa määrides kogu külje määrima? Kas ma peaksin külge määrima ülalt ja alt eraldi protsessina? Ilmselgelt ei olnud maalri lint õige meetod.

Samuti, millised on minu võimalused peale värvide mittevastavuse parandamiseks külgede lihvimise ja otsast alustamise?

Probleemi foto aitaks.
Juhtunu selgitamiseks ... plekk töötab puidu terasse imbudes. See ei ole nagu värv, mis istub tema pinnal. Nii et kui sa määrisid, läks natuke lindi alla, siis kui sa tegid teist külge, siis läks rohkem lindi alla teisest suunast. Lõpptulemus on see, et olete seda väikest joont kaks korda tõhusalt värvinud.
Kõrvalepõikena arvan, et keegi pole kunagi täiuslikku projekti teinud. Alati on puudusi, nipp on muuta need vähem märgatavaks ja hoida neid seal, kuhu inimesed ei vaata (jalgade all, jalgade sees jne).
Kaks vastused:
Caleb
2015-04-28 08:42:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plekid kipuvad puitu tungima ja võivad tera mööda taheneda, eriti avatud teralise puiduga nagu punane tamm. Sel põhjusel ei anna teibi pinnale kandmine teile puhast piiri nagu värviga - plekk imbub lihtsalt lindi alla.

Lihtsaim viis selliseid probleeme vältida on kogu projekti värvimine korraga. Kindlasti peaksite vähemalt proovima mõlemat pinda korraga värvida. Ärge proovige teha ühte poolt ühest pinnast ja siis teist. Kui peate tegema ainult mõnda pinda, peatuge äärtes ja pühkige kiiresti servades esinevad tilgad või helmed.

Praegu tekkinud probleemi lahendamiseks proovin kasutada sobiv lahusti plekipigmendi või -värvi uuesti lahustamiseks ja selle ümberjaotamiseks. Tõenäoliselt tahate teha kogu pinna, nii et te ei saa lõpuks rohkem laigulist. Õige lahusti sõltub teie kasutatud plekitüübist. Enne paneeli parandamise katset looge probleem mõnel vanaraual ja proovige probleemi seal lahendada; see annab teile kindluse, et lahendus töötab, ja annab ka võimaluse harjutamiseks.

Pleki pealekandmine on kiire ja lihtne, soovitaksin alati kogu projekti korraga värvida. Pole põhjust mitte ja see muudab rakenduse ühtlaseks. Ja jah, lint on paljale puidule plekki kandes täiesti väärtusetu.
Graphus
2015-04-28 13:52:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis on õige viis selle tulemuse vältimiseks tulevikus, kui peaksite projekti "külge" määrima?

Tavaliselt määrite kõrvuti olevad pinnad üheaegselt, nii et näete ja töötate mõlemat pinda koos ning puhastate tilgad / jookseb üle ääre.

Sisse juhul, kui te ei olnud sellest teadlik, on normaalne, et otsatera on tumedam (eriti nii), kuna see on palju imavam kui sama puidu pikateraline nägu. Eriti punane tamm on ülimalt imava otsateraga.

Kas ma oleksin pidanud põhja põhja määrides kogu värvi määrima?

Põhja määrimine pole normaalne, sest keegi ei näe seda.

Kui kasutate värvilist kõik-ühes viimistlust, mis ei vaja eraldi pealislakki, pole see ikkagi nõue; lauaplaatide alaosa viimistlemine ülaosaga võrdselt ei tundu olevat vajalik, kuna Bob Flexner kirjutab populaarse puidutöötamise kohta siin.

Lisaks sellele, millised on minu võimalused peale lihvige küljed maha ja alustage otsast, et parandada värvide mittevastavus?

Lihvimisele eelistatakse hööveldamist või kraapimist. Kuid kui lihvimine on teie ainus saadaolev meetod, võib siin olla teie parim lahendus lihvimine tagasi palja puiduni ja seejärel värske pleki pealekandmine. Tuleb olla ettevaatlik, et mitte eriti ümardada servi ja nurki.

Tõenäoliselt prooviksin enne lihvimist Calebi meetodit pimeda koha lahustiga "sulestada". Halvim, mis juhtub, on see, et see ei tööta ja peate niikuinii lihvima.
@DanielB. Olen nõus, et lahustiteekonna proovimisel pole midagi kaotada, kuid IME on see tavaliselt vähem kui edukas.
Ma olin tegelikult teadlik punase tamme kalduvusest rohkem tooteid imada piki teri. Ilmselgelt ei pannud ma selle vältimiseks piisavalt puidupalsamit. Samuti määrisin lauaplaadi alumise osa, sest see oli minu esimene selle suurusega projekt ja tahtsin olla kindel, et mul on suur pind, mida harjutada enne topi tegemist, mida kõik näeksid. :) Otsustasin kleepida üle ääre tumedama poole ja määrida uuesti heledamale poolele, mis näib olevat värvidega suhteliselt hästi kokku sobinud. Õppis? Peitsige pindu korraga või mitte üldse. Tänan!


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...