Küsimus:
Kas on olemas teatud tüüpi kruvisid, mida peaksin puidutöötlemiseks kasutama?
Programmer
2015-11-04 03:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma mõtlen, milliseid kruvisid ma peaksin puidutöötlemiseks kasutama ja milliseid ma ei peaks samuti kasutama.

Näiteks kas tekikruvid on korras? Aga ruudukujuline pea vs Phillips? Kas metalli tüüp / kruvi konstruktsioon on oluline?

John Heiszil on [hea artikkel] (http://www.ibuildit.ca/Weblog/blog-35.html) ja [YouTube'i video] (https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=eBnQdYczeVQ ) puidukruvide kohta, mis võiksid olla väärt vaatamist.
Kolm vastused:
Graphus
2015-11-04 17:09:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lihtsalt selle ärahoidmiseks on see tavapärane / traditsiooniline puidukruvi:

Trad wood screw

Varem oleks on alati olnud kindla peaga (nüüd nimetatakse seda ka pilupeaks) ja seetõttu nõuavad paljud puidutöölised traditsioonilises stiilis tüki valmistamisel lamedapea kruvide kasutamist, et nad selle osa välja näeksid.

Kas puidutöötlemisel peaksin kasutama teatud tüüpi kruvisid?

Lühidalt, jah. Kuid millist tüüpi valida, on sageli projektipõhine. Kuigi on kruvisid, mis ei olnud algselt mõeldud puiduks kasutamiseks, mida on otstarbekas kasutada konkreetsetel eesmärkidel (õigel kasutamisel, nt rakkruvid rakistes või tööriistades), on kindlasti mõni kruvi, mida ei tohiks kasutada puidutöötlemisel ja selle loetelu eesotsas on kipsplaatide kruvid. Mõned inimesed hindavad neid seetõttu, et nad on teravad ja sõidavad hästi kasutatavas puidus või musta värvi tõttu. Kuid need on puidutöötlemiseks üldiselt liiga habras ja neid ei tohiks kunagi ideaalselt kasutada.

Kas tekikruvid on korras?

Tekkide puhul kindlasti.

Kuid teil on vaja rohkem üksikasju kui see :-) See, kuidas neid selles rakenduses kavatsetakse kasutada, on oluline tegur nende kasutamiseks . Tekkimine on nagu enamik väliseid puidutöötlusi omamoodi töötlemata puusepatöö laiendus. Igasuguses sarnases projektis võivad need olla heaks valikuks. Kuigi neid saab loomulikult kasutada siseruumides, ei ole need siseruumides kasutatavad kinnitusdetailid ja eriti mööbliesemete jaoks tuleks eelistada muid kruvisid (millest paljud oleksid nagunii odavamad).

Mida umbes ruudukujuline pea vs Phillips?

Jah ja jah. Tuleb meeles pidada, et need pole kruvitüübid, need on lihtsalt pea stiilid. Paljudel erinevatel kruvitüüpidel võib olla mõlemat tüüpi pea.

Ruudukujulised kruvid - mida minu arvates peaksime kutsuma Robertsoni kruvideks, et anda oma leiutajale au, isegi kui me pole Kanada - on eriti hea kruvi, sest ruudukujulised õlad on väga tugev ja vastupidav koorimisele. Ka praktilises plaanis võib juhi tihe kinnitamine kruvi külge olla piisavalt hea, et kruvi saaks magnetiseerimata otsas kindlalt kinni hoida, aidates nii ühe käega sõita. See on minu arvates eriti hea peastiil ja kahju, et see pole rohkem levinud; võib-olla on ainus põhjus, miks neid kogu maailmas laialdasemalt ei kasutata, see, et kui leiutatud tootmine ei suutnud kruvi piisavalt tõhusalt ja kulutõhusalt toota.

Phillipsi kruvid (mõnikord viidatakse sellele üldiselt kui cross-head ) on pika ajalooga ja suudavad hästi töötada, kuid on nüüd veidi ajale jalgu jäänud, kuna PoziDrivi (lühidalt Pozi) kruvi on täiustatud versioon. Phillipsi kruvide puhul on eriti oluline üks kruvidega üldpõhimõte, mida kõik head juhikud rõhutavad, et draiver tuleb hoolikalt kruviga sobitada. Ehkki saate kasutada nii veidi alamõõdulist kui ka ülemõõdulist kruvikeerajat koos Phillipsi peaga kruviga (tunduvad, et mõlemad sobivad piisavalt hästi), on õlgadel suur potentsiaal ümarduda, kui juht "nukkub" ja kui te seda teete see võib vaid paar korda kruvi täielikult ribastada. Mõnevõrra sarnases plaanis ei tohiks PoziDrivi kruvikeerajaid Phillipsi kruvidega kunagi kasutada.

Kas kruvi metall / konstruktsioon on olulised?

Jah, väga palju, kuid see on liiga lai küsimus, et seda üksikasjalikumalt käsitleda, nii et valin lihtsalt juhuslikult mõned silmapaistvad punktid.

Messingist kruvid
Messingist meeskondi peetakse messingist hingede ja muude messingist liitmike kasutamiseks hädavajalikuks. Teraskruvi kasutamisel jäävad need visuaalselt välja nagu valus pöial ja annavad lihtsalt odavama välimuse.

Messingkruvid peavad alati minema eelnevalt puuritud aukudesse, isegi okaspuidul, või on suur oht, et need sisse sõites narmastavad. Eriti lehtpuidus on hea tava ka enne messingkruvi ajamist sõitke täpselt sobiva terasest kruvi sisse, nii et tugevam terasest kruvi suudaks auku keermestada ja vähendada messingust tulenevat koormust. Sellise hea messingist riistvara tootjad, nagu Brusso, tarnivad igas messingkruvipakis täpselt selleks otstarbeks terasest kruvi.

Isegi siis kasutavad mõned inimesed täiendavat turvameedet ja määrivad messingist kruvi, kasutades vaha (lihtsalt küünal sobib), seepi (mis tahes kõva kang) või õli või rasva (nt seapekk või tall) , mõlemaid kasutatakse ajalooliselt). Vaatamata tugevamale teraskruvile võib olla hea mõte seda ka määrida, eriti kuna seda tuleb mitu korda sisse sõita ja eemaldada.

Märkus: tänapäeval suureneb messingist messing kruvid "ei tohi olla täis messing, vaid messingiga kaetud teras. Ehkki on olemas võimalus, et pea messingist plaate saab maha kriimustada, on need tugevamad.

Välised rakendused
Välispidiseks kasutamiseks peaksid kõik kruvid ja poldid olema ühte või teist tüüpi roostekindel kate või valmistatud roostevabast terasest.

Tavapärane kruvikasutus
Kruvi traditsiooniline kasutus oli plaadi kinnitamine teine ​​laud, sageli selle servani, nii et ühte lauda peetakse õhukeseks ja teist paksuks laudaks (isegi kui need on tegelikult sama paksusega materjaliga). Ja selles rakenduses on mõned rusikareeglid. Kruvi pikkus peaks olema umbes kolm korda suurem kui fikseeritava õhukese plaadi paksus. Vanemates juhendites (20. sajandi algus ja enne seda) on sageli öeldud, et pilootaugu peaks olema vajalikust sügavam, et kruvi ei jääks põhja, kuid tänapäevased juhendid ei nõustu selles küsimuses ja seda tehakse tänapäeval harva. eriti kõvas metsas võib see siiski hea mõte olla.

Wood screw, cross-section of hold

Sellise ristlõikega nagu see märkus, et kruvi peab tegelikult minema kahte auku, pilootauk me kõik oleme tuttavad, kuid esimesel laual on laiem tühimik . See joonis muudab selle selgemaks:

Wood screw clearance and pilot holes + countersink
Isegi kui osa kruvi keermestusest jääb õhukesesse tahvlisse, on idee, et seda ei hoitaks seal, mis võib põhjustada probleemi, mida nimetatakse sillaks kus ükskõik kui kõvasti kruvi keerate, plaatide vahe täielikult ei sulgu.

Kruvid ja otsaterad
Kruvid ei hoia otsateras üldiselt hästi. Seal, kus need tuleb otsateradesse ajada, saate need varbaküünte või sõrmkäppadega kruvida, see tähendab, et ajada need väikese nurga all sisse, nii et need hammustaksid osaliselt pikkadeks teradeks. Teine võimalus on liimida tüübel (eelistatult lehtpuu) kruvi teele:

Dowel to secure screw in end grain

Mõned väga jämedalt keermestatud kruvid, nt viivituskruvide puhul peetakse nii palju kinnihoidmist, et see pole probleem, kuid neid kiputakse kasutama seal, kus on vaja väga kindlat ja usaldusväärset kinnihoidmist ning tasub minna veel miili ja lisada tüübel. Või alternatiivina poldile ja torumutrile üleminek, nagu on näidatud selles eelmises vastuses, või tavaline mutter ja polt, nagu on näidatud esimeses joonisel siin.

Lisalugemine:
Kinnitite tüübi tabel Bolt Depot.
Kruvid on kruvid - kas pole? populaarses puidutöötluses.
Q & A: Miks eelpuurida kruviauke? populaarses puidutöötluses.

Sain teada messingist kruvide haaramise kohta - proovisin nende peal kasutada löögijuhti. Ka see oli eelnevalt puuritud augus! Oleks pidanud esmalt augu eelnevalt sama suurusega teraskruviga keermestama, seejärel paigaldama messingist kruvid.
___Suurepärane___ vastus! (Kas keegi võiks mulle meelde tuletada, kuidas vastustele heade punktide määramiseks?) Olen valmis kasutama kipsplaatide kruvisid rakiste või muude asjade jaoks, kus rabedus / nõrkus pole probleem, eriti kus kruvi on tegelikult vaid klamber ja tõeline tugevus tuleb liimist või puidust ... aga ma ei kasutaks neid milleski, mis mulle korda läheb, ja kuna mul on nüüd pneumaatiline tihvtpüstol, ei tohiks ma seda kunagi kiusata. Ma loodan. : <)
Suurepärane vastus. Ainus asi, mille lisan, on see, et tekikruvid on tavaliselt kaetud nii, et need ei reageeri survega töödeldud puiduga, ja katteta kruvide kasutamine võib puiduga reageerida.
Jõuan sinna, kust tulete, soovitusega kipsplaatide kruvide vastu, kuid kui teil on ainult valik, siis vabandage vabandust puidukruvidele, mida Home Depot / Lowes müüb, ja kipsplaatide kruvide kastile, kipsplaadi kruvid parem, käed alla. Kui leiate _hea_ puidukruvide tarnija, siis kasutage selle töö jaoks kindlasti õiget tööriista.
@JPhi1618, kas saaksite veel natuke täpsustada? Olen selles kõiges uus. Mis HD / Lowesi kruvidel viga on? Kust leiate paremaid kruvisid?
@FazJaxton, Kõik kruvid, mida olen suurtest kastipoodidest kasutanud, tunduvad olevat väga habras ja madala kvaliteedikontrolliga. Lõngad on sakilised, pead klõpsavad kergesti lahti ja pead ribad kergesti. Teisisõnu, need on lihtsalt "odavad" tunded. Mõnikord leiate sealt palju paremad "kaubamärgi" kruvid. Ma pole kindel, kust saaks osta kvaliteetseid kruvisid peale lihtsalt veebis otsimise - ma soovin, et ma teaksin.
Matt
2015-11-04 10:07:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See võib olla veidi lai, kuna see võib suuresti sõltuda projektist.

Lühidalt ei

Kruvitüüpe on sadu, nii et kindlasti on kamp, ​​mis ei töötaks nagu kipsplaatide kruvid, lehtmetall, katusekate ja peaaegu kõik masinakruvid ei tule kõne alla, kuna need ei hammusta korralikult ega hoia puitu puidu kohal 1 . Siis peate vaatama kruvi osa nagu erinevad pea ja tüübid. Mõned neist on mitmeotstarbelised ja teised on mõeldud teatud materjalides ja rakendustes silma paistma.

surve all töödeldud puiduga, mida kasutan ainult riiulite jaoks ja ladustamiseks), see on koht, kuhu enamik minu projekte jõuab. Nii et minu jaoks on see kõikvõimalik kruvi.

Puitkruvi on üldiselt täiesti korras. See pole isegi tegelikult spetsiifiline kategooria, kuna on olemas erinevaid metallikomposiite. See kehtib kõigi kruvide lähedal.

Kas kruvi metall / konstruktsioon on olulised?

Jah, kuid see võib projektist olenevalt muutuda projitseerida. Erinevatel metallikompositsioonidel on erinevad omadused. Messingil on tavaliselt välimus ja mis võib põhjustada vähem hõõrdumist. Terast hinnatakse tugevuse poolest, kuid see pole teistega võrreldes nii korrosioonikindel. Roostevaba teras on korrosioonikindel (seal on ka palju sorte). Peale nende, millel on oma tugevused ja seljatoed, on palju muid metalle.


Kuigi selle töö jaoks on vaja valet kruvi, peate selle üle mõtlema. Ideaalsed funktsioonid, mis võivad olla kasulikud paljude projektide jaoks, on isepuurimine / koputamine, süvistatavad pead ja Robertson või ruudukujuline pea, kuna neid on ühistest pistikupesadest raskem eemaldada (isiklikult proovin sel põhjusel.). Samuti võite saada kombinatsiooni Phillips ja ruudukujuline pea.

Ma ei näe lihtsate projektide korral tekikruvide ega põhiliste puidukruvide puhul probleemi. Suuremad projektid võivad vajada veidi rohkem kaalumist.


1 - Ma tegin lihtsalt konteineri viimistlemiseks lihtsa kipsplaadist kruvidega külvikasti. See hoiab täna veel hästi, kuid oleksin võinud kasutada paremaid kruvisid.

Paljud puidutöölised ei vaja isegi kruvisid ja saavad lihtsalt tugineda lihtsale liimiga tisleritööle.
Mulle meeldivad tekikruvid, kuna neil on tavaliselt Torxi või ruudukujulise ajamiga pead, mis on Phillipsist või lamepeast tunduvalt paremad.
@grfrazee Mulle need meeldivad, kuna tüüp17 näpunäidete abil on neid lihtsam leida. Robertson kogu tee. Kasutan Phillipsi ainult siis, kui pole midagi muud_ või nad on vanad messingist. Mul on hunnik lõhestatud messinki, mida kasutan ainult välimuseks.
Proovige Phillipsi asemel [Pozidriv] (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_screw_drives#Pozidriv), kuna Pozidriv ühendab paremat kruvi / puuri. (kui te muidugi torxi ei leia)
@LosManos Mul on nendega probleeme, kuid ma eelistan ikkagi Robertsoni. Kasutan pozidrivil nagunii oma ruutu
LeeG
2015-11-04 03:50:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üldkasutatavate kruvide puhul ei saa te SPAX-i kinnitusdetaile ületada. Neil on kombineeritud ristlõikepea / nelikveduriga pea, need sõidavad hästi ja on üsna tugevad.

"Peenete" projektide puhul kasutan hingede ja haakeriistade kinnitamiseks messingist kruvisid, tisleritööde jaoks aga mitte ühtegi.

Üldiselt ärge raisake oma aega standardsete puidukruvide peale, kui teil pole absoluutselt valikut.

"Üldiselt ärge raisake oma aega standardsete puidukruvide peale, kui teil pole absoluutselt valikut." Miks täpselt? Ma leian, et need töötavad täiesti hästi ja kuna need on mõeldud spetsiaalselt puidu jaoks, ei suuda ma välja mõelda, miks need ajaraiskamine on.
Nõustun ühest suust, kas "tavalised puidukruvid" on need, mida nad suurtes poodides müüvad. Pead ribuvad või klõpsuvad väga kergesti lahti ja põhjustavad lõpuks suuri peavalusid. Hoiduge "cheapo" puidukruvidest ja leidke usaldusväärne tarnija.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...