Küsimus:
Kuidas peaksin sirgjoont piki servaliitu suunama?
Doresoom
2015-06-03 02:19:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eelmisel õhtul kleepisin 4 'pika kummutitopi ja lõpuks kasutasin 1/4 "spliini, et viia kaks 12" laiust alumist paneeli ühte 24 "laiuseks.

Kasutasin männiga veerandsaagitud laudu ja rebisin splaini jaoks ühe paneeli otsast lihtsalt 1/4 "laiuse riba, kuna olin need veidi suuremaks teinud. Niisiis oli splaanil sama tera suund nagu paneelidel, välja arvatud juhul, kui kasvurõngad on pööratud 90 °. Kahjuks ei mõelnud ma liimimise ajal tegelikult spline tera suunale.

enter image description here

Kas mul on probleeme oma 3/4 "laiusega spline'iga piisavalt laienev, et mu laual keskühendus lõheneda?

Kas on tulevikus ülitähtis, et valmistaksin pika nööri serva ühendamiseks teraga risti, nagu alloleval pildil? Tundub tohutu vaeva, kuna mul peaks olema ülilaiune laud või kasutama kümneid väikeseid spline-tükke.

enter image description here

( Pildiallikas)

Kolm vastused:
LeeG
2015-06-03 02:31:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spline laieneb samas tempos kui see plaat, milles see on, kui tera jookseb pardal oleva teraga paralleelselt, seega ei tohiks probleemi olla. Põhjused, miks terad on liitmiku suhtes risti, on tugevuse tagamiseks - puit lõheneb piki tera palju lihtsamalt kui puruneb.

Tavaliselt kleepige paneelil nagu te kirjeldate, spline kasutatakse ainult joondamiseks, mitte tugevuseks. Servatera serva tera liimühendus on üksi palju tugev. Ma kasutan seda tüüpi liimides splaine, küpsiseid, dominoid või tüübleid ainult joondamise eesmärgil.

Puit laieneb radiaalselt ja tangentsiaalselt erineva kiirusega. Kasutan mändi, mis on [tangentsiaalseks peaaegu topelt] (https://woodgears.ca/wood_grain/shrinkage.html).
Männi mõõtmetegur on umbes 0,00267. Kui niiskuse vahe on aastaaegade vahel hämmastav 20%, laieneb 3/4-tolline lai tükk 0,00267 * 20 *, 75 = 0,04 "või veidi üle 1/32".
Hea punkt üldise suurusjärgu muutuse vaatlemisel. Lisaks vaatasin tagasi Matthiase testi metoodika ja otsustasin, et see on vähem kui range.
bowlturner
2015-06-03 02:35:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teil ei tohiks olla probleeme. Alustuseks kasutasite sama puitu, mida nad peaksid liikuma samale lähedale. Teiseks on splainid nende ühendatavate tükkidega võrreldes väga väikesed. Splainid ei tohiks olla võimelised palju liikuma. Lisaks arvan, et splaani jätmine kahe soone summast veidi väiksemaks on tavapärane praktika, suurema osa lisatud tugevusest annavad just splaini näod.

Jätsin selle umbes 1/32 "argiseks kogu soone laiusest. Kuid Matthiase sõnul [puidust hammasrataste] juures (https://woodgears.ca/wood_grain/shrinkage.html) võib mänd tangentsiaalselt peaaegu kahekordistuda kui radiaalselt. Teised liigid tundusid kasvurõnga orientatsiooni osas olevat ühtlasemad.
Graphus
2015-06-03 17:38:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas mul on probleeme sellega, et minu 3/4 "lai spline laieneb piisavalt, et lõhkuda laua keskosa?

Sama puit, tera joondatud samaga viisil? Ma arvan, et saate praktiliselt garanteerida, et probleeme ei teki.

Kas on tulevikus ülitähtis, et valmistaksin tera risti asetseva servaliidese jaoks pika spline, nagu näiteks allolev pilt?

Ei, mitte selleks. Sellises harjatud pika teraga vuugis ei ole spline tugevus, vaid on tegelikult peaaegu täielikult joondamise abivahend.

Kui terade tugevuse suunamiseks kasutatakse splaine, on oluline (kui kasutatakse täispuitu *), nagu spiraalses leegis, kuid mitte teisiti.

* Teine võimalus, mida kaaluda teie materjali materjal on vineer. Väga jäik ja väga stabiilne.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...