Küsimus:
Täiuslikud mitra iga kord
Caleb
2015-05-15 00:45:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kasutan lauasaagi, et teha nurgutatud pildiraame. Selgub, et isegi pisikesed ebatäpsused leeginurgas või raamitükkide pikkustes põhjustavad tühimikke, mis muudavad raami lohakaks. Ma tean, et mitra liigendi peenhäälestamiseks on olemas viise, näiteks tükkide kärpimiseks lennuk ja laskelaud. Ja on olemas spetsiaalseid tööriistu nagu Lõvitrimmer. Kuid me räägime siin üsna lihtsast geomeetriast, nii et ma tunnen, et täiuslike ja korratavate mitraühenduste taga peab olema mingi tehnika. igaüks veereb ettevaatlikult?

Kahtlen, et see vastus jääb iseenesest, kuid kas kasutate saagimist? Kas olete mõõtnud ruuduga, et teie tera vastab tõele? Tegin seda hiljuti ja leidsin, et olen peaaegu kraadi võrra väljas. Kaadreid tehes oli sama probleem
@Matt Olen nõus tööriistade nõuetekohase reguleerimise tagamisel - see on suurepärane mõte. Kuid ma tahan siin küsida konkreetselt lauasaagitehnikate kohta.
Jah .... mul jäi puudu see osa, mis puudutas lauasaagi. Vabandust selle pärast. Kelk on suurepärane vastus.
See võib tunduda vastuoluline, kuid mõõtmine on poes sageli täpsuse vaenlane. Parallaks ja isegi joone paksus skaalal esitavad väljakutse teie võimele seada võrdse pikkusega või täiuslikult ühendatud lõikeid. Kasutage stopplokke ja mõõtke teadaolevate võrdluspindade suhtes.
@rob Kuigi see on kindlasti seotud, pole korratavus ja täpsus sünonüümid. Toiming võib olla täpne, ilma et see oleks (kergesti) korratav, või korratav ilma väga täpne. Võib-olla küsimus meta jaoks.
Kolm vastused:
TX Turner
2015-05-15 01:11:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kohe meenub kahel viisil - üks hõlmab märkimisväärse rahasumma kulutamist, teine ​​märkimisväärse aja kulutamist.

Enamiku lauasaagide (nt Incra) jaoks saate osta asenduslisi mõõteriistu. mis on väga täpsed. Paarige see hea häälestuse abil ja lõikate täiuslikke mitraid aja jooksul.

Teine võimalus on siiski teha kena mitra kelk.

miter sled

Mõlemad võimalused pakuvad kena peatusplokkide süsteemi, mis annab teile täpsed, korratavad pikkused. Paarige see täpsete nurkade mõõtmistega ja teil on tõesti hea minna.

Nõtkkelgu nõtke asi on see, et oluline on ainult "valmis" nurk. See töötab sõltumata kahest küljest on täpselt 45 kraadi. Niikaua kui need kokku ulatuvad 90-ni (või mis iganes nurga all te pildistate), pole vahet, kas üks on veidi teravam ja teine ​​veidi nüri.
@rob, on see tõsi, kui 90-kraadine nurk on kõik, millest hoolite. Kuid 90-kraadise nurga korral, mis pole täielikult poolitatud, ei ole mitra näod ühepikkused. Sa võid lihtsalt vähendada ühe tüki laiust ja see võib siiski õnnestuda!
rob
2015-05-15 04:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TX Turneri soovitatud nurgakelk ja täppislõikuriba töötavad pildiraamide jaoks suurepäraselt, kuna teie lauasae maksimaalne lõikamissügavus ei muutu piiravaks teguriks.

Mitreeritud kastide - sh varjukastide - valmistamine nurgutatud nurkadega - on veel üks hästi toimiv tehnika, mis hõlmab saelehe kallutamist ja ristlõikekelgu kasutamist.

Kui teil on digitaalne nurgamõõtur, saate seda kasutada oma lauasae kalde seadmiseks. nurk. Vastasel juhul võite kasutada sahtli ruudu, kasutada 45-kraadist nurka oma kombineeritud ruudul või seada kaldus gabariidi täpselt 45 kraadini (või mõne muu sobiva nurga alla), et täpselt mõõta lauasae nurka tera kallutamisel. Registreeruge kindlasti laua saeplaadi ja saelehe plaadi (mitte hammaste) vastu. Veenduge, et tera oleks teie mõõturiga ideaalselt samal tasemel, lisage tagantvalgus mõõteriista taha ja reguleerige tera kallutusnurka, kuni mõõdiku ja tera vahele ei lähe valgust.

Pange tähele, et võiksite kasutada eraldi kelku 90-kraadise ristlõike ja nurga all olevate lõikude puhul, kuna null-kliirens ei sobi. Paljude saagide puhul ei ole tera keskel mitra pilude vahel, nii et sõltuvalt teie saest võite oma olemasolevat ristlõikekelku 180 kraadi pöörata ja nurga all olevat serva lõigata, ilma et see häiriks 90-kraadist serva. Kui sõidate kelku tagurpidi, lisage kindlasti ka teise otsa kõik asjakohased turvaelemendid.

John S
2015-09-11 18:39:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutate kelku. Oluline on ka see, kas teie sael on mõni viperus. Kelgu kasutamisel saate lisada peatusi, et saaksite korratavust.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...