Küsimus:
Millised on tavalised lõikemustrid, mida kasutatakse palgi laudadeks freesimiseks?
Matt
2015-03-24 20:10:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen näinud siin mõnda küsimust / vastust, mis viitavad veerandsaagitud puidu kasutamisele. Ma ei teadnud, mis see oli? See küsimus ei puuduta saematerjali kärpeid, mis tulenevad sellest protsessist, vaid töötlevad ennast. Saadud saematerjali ja selle rakenduse kohta leiate lisateavet siit: Mis on tavaliste saematerjalide (lehtsaagitud), lõhestatud saematerjalide ja veerandsaagitud laudade erinevad kasutusalad?

Oota, puit tuleb palkidest? Ma arvasin, et see tuli just saematerjali hoovist ... Järgmisena ütlete mulle, et veiseliha pärineb elusalt loomalt.
Soovitatud pealkiri: Milliseid tavalisi lõikemustreid kasutatakse palgi laudadeks freesimiseks?
Kaks vastused:
Matt
2015-03-24 20:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Veerandsaagimine on põhivormis palkide saematerjaliks töötlemise meetod. See on üks kolmest levinumast meetodist: veerand-, tavaline / tasane ja lõhestatud saagimine.

Different Cuts Pilt Flickrist. Pange tähele , et on palju muid kärpeid, mis on olemas, kuid sobivad siiski samadesse üldkategooriatesse

Tavaline

Tuntud ka kui saetud, läbi ja läbi läbi ja puutuja saetud. See on kõige tavalisem saematerjali freesimise viis ja vaieldamatult kõige odavam. Selle protsessi käigus logi orientatsiooni tavaliselt ei liigutata. Sel viisil tehakse kõige laiemaid laudu, kuna lõikate kogu läbimõõdu ulatuses.

Rift

Rift või radiaalsaagimine tagab kõigi laudade jaoks ühtlasema tugevuse, kuna iga laud lõigatakse risti tera. Kaubanduslikult pole see levinud, kuna puidujäätmeid on palju. Oma puid freesivad kohandatud puidutöölised võivad seda kasutada näiteks mööbli valmistamisel. Visuaalselt näevad kõik lauad väga sarnased välja, andes projektidele sama ilme ja välimuse.

Kvartal

Kvartssaag (veerandsaagitud) või neljandiksaagitud on koos rõngastega 90 kraadi näole. Kvartaliga lõigud lõigatakse eraldi, püüdmata puitu raisata. Plokki saab korduvalt pöörata, nii et saag eemaldab kvartali laiemad osad.

Rohkem lugemist

  1. Advantage Lumber
  2. veerandsaagimine. Katab lühidalt muud jaotustükid.
  3. Kanada puidutöötlemine

Oluline

Oluline on sellest aru saada, kuigi see on nimetatud samaks , freesimisprotsessid ja sellest tulenevad lauad on kaks erinevat asja. Lihtsam oleks öelda, et kõik freesimisprotsessid võivad anda erinevat tüüpi plaate. Sellest tuleneb segadus. Kvartaalsaagimine on aja jooksul tähendust muutnud:

Traditional vs. Modern

Lisateabe saamiseks vaadake jaotist Mis on tavalise saematerjali (lameda saagimise), lõhestatud sae ja veerandsaagitud lauad? erinevate freesplaatide täpsema uurimise ja nende tuvastamise kohta.

Tahtsin lihtsalt märkida, et isegi tasase palgi saagimisel saate sellest veerandsaagitud lauad. Veerandsaetud saematerjal on rõngastega 90 kraadi näoga.
@bowlturner Aitäh. Tehti mõned väikesed muudatused. Redigeerige julgelt rohkem, kui näete arenguruumi.
Ma arvan, et see on oluline, millisest riigi osast te pärit olete. Ma olen alati teadnud, et Mattil on keskne illustratsioon, et see on lõtv ja õige on neljakordne. Veebisait Fine Wood Working ja mõned teised soovitavad sama asja. Paljud teised kinnitavad seda, mida Matt on illustreerinud. Uudishimulik .... http://www.finewoodworking.com/how-to/video/the-basics-of-flatsawn-riftsawn-and-quartersawn-wood.aspx. VÕI http://www.baileywp.com/html/quartersawn.html millest kvartaalsaagimise protsess annab saagitud saematerjali. Nii ka teise kvartali saetud illustratsioon, mida Matt näitab.
@Jack, nagu BowlTurner mulle näitas, on kõigi tüüpide vahel kärpeid. Kui miski muu ei peaks kõik samast palgist pärinevad lõhenemised välja nägema nagu paremal (minu arusaamist mööda). Mõnda lamedat saetud jaotustükki võiks pidada lõhenemiseks.
@Matt lõhestatud saematerjali ja veerandsaetud saematerjali selgitused ei illustreeri illustratsiooni. Olen alati aru saanud, et neljandikujulised lauad on viimase illustratsiooni kolmas pilt, mille rõngakujulised kasvurõngad on näo suhtes 90 kraadi ja ketendavad, samal ajal kui otsatera laudal on näo suhtes diagonaal. Ma pole sellest kunagi varem aru saanud, kuid tundub, et palgi freesimisel kasutatavad tingimused ei pruugi tingimata vastata tekkivatele laudadele. Võite kaaluda selle vastuse piirdumist palkide freesimise kontekstiga, sidumata neid tingimata ühte saadavat tüüpi plaati.
@rob sai aru. Tahvli välimus raskendab selgitust. Püüan selle siis välja murda.
Tavalist saagimist nimetatakse ka lameda saagiks. Naljakas, et sellel on nii palju levinud sünonüüme, kuid kahel teisel pole ühtegi.
@saltface Mainin esimeses lõigus korterit. Jah, kõik artiklid, mida ma lugesin, ütlesid veerandit ja mõra ja kõik.
Tundub, et mul oli pildil veerand ja lõhe tagurpidi
@Matt Sul on õigus, ma tundsin sellest puudust.
bowlturner
2015-03-26 06:33:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK, lugesin kogu küsimuse läbi ja vaatasin Matti vastust.

Meil ​​on tegelikult kaks küsimust, mis esitati.

Millised on logi lõikamisel erinevad jaotustükid?

  1. Matti vastus aitab suurepäraselt kuvada erinevat tüüpi palgi freesimiseks on tavaline saagimine odavaim ja lihtsaim viis palgi lõikamiseks ning sellel on kõige vähem jäätmeid.
  2. Veerandsaagimine on töömahukam, peate palgi lõikama veeranditeks ja seejärel lõikama iga veerandi ühe ja teise näo vaheldumisi edasi-tagasi.
  3. See on kõige töömahukam ja sellel on palgist kõige rohkem jäätmeid. Iga laud on tõeline neljandiku saetud laud. kasvurõngad on kõik näoga täpselt 90 kraadi. Tõenäoliselt tulenes see tammepalkidega laudade saamiseks rapsimise tavadest.

Ja mis on kvartalis saetud puit.

  1. Lamedalt saetud puidul on tera enamasti tasane / paralleelne tahvli pinnaga. Vaadates laua otsas olevaid kasvurõngaid, näete, et need ulatuvad suurema osa kitsast küljest kitsa küljeni, "lamedad" üle näo. Üldiselt (0–30 kraadi)

  2. Veerandsaagitud saematerjalil on rõngad näoga risti ja tavaliselt on see määratletud 60–90 kraadi,

  3. Ilmselt on Rifti saematerjal (30–60 kraadi) saematerjal

See on segane ja kummaline, kuid kõik, mida otsin, näib nõustuvat, mis on kummaline, riftiks peetud laud ei tuleks kunagi lõhestatud raiutud palgist välja. Riftiga lõigatud saematerjal võib välja tulla kvartali saematerjalidest ja tasapinnalistest / lamedatest saematerjalidest.

Kvartaal saetud on see, mis viis mind laiema küsimuse loomiseni, kuna eraldi küsimus iga tüübi kohta tundus raiskamisena. Vähemalt see, et arvan, et lõhestatud saag ei ​​peaks nii välja nägema. Kas ma muudaksin küsimust ise, kas see muudaks mu vastusepaari paremaks?
@Matt, Ma pole kindel, ma arvan, et probleem on see, et lõhestatud saagimine annab tõelised veerandsaagitud lauad ja mitte ühtegi lõhestatud saematerjali, samas kui mõlemad ülejäänud kaks saagimistehnikat võivad toota saagitud saematerjali. Nimetamise kokkulepped on voolitud.
Ma koostan siis eraldi küsimuse / vastuse, mis räägib erinevatest tahvlitest eraldi. Arvan, et see oleks parem. Üks protsessist (see) ja teine ​​tulemustest. Ma arvan, et saan aru, miks see inimesi segadusse ajab ja ma olen see, kes seda parandan!
Olen paar päeva mõelnud eraldi selgema küsimuse loomisele, kuid olen oodanud, kuidas see korda saab. Ma arvan, et parim viis sellele olemasolevale küsimusele vastuste säilitamiseks oleks küsimuse pealkirja ja üksikasjade ümbertöötamine, et need sobiksid populaarse vastusega.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...