Küsimus:
Kuidas kiirendada männi vananemist
Chip Bored
2018-01-24 20:57:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paar kuud tagasi panin aeda odava peaaegu valge uue männi plangu - terad on nüüd palju paremini nähtavad (samal ajal kui neid ei tõsteta) ja põhivärv on tumenenud. Ma tahaksin seda efekti korrata igava välimusega männipõrandatükkidega, nii et uuemad lauad läheksid paremini kokku üle 100 aasta tagasi, kuid palju lühema aja jooksul. Täname ette oma ülevaate eest.

Mul pole aimugi, kas see ka õnnestuks, nii et ma ei hakka sellele vastust andma, aga võib-olla võiksite selle asetada UV-kiirgusega keskkonda nagu solaarium ...
Kui nägin lõnga pealkirja, soovitasin esimese asjana puitu võimalikult palju valgustada, kuid teate seda trikki juba. Puudub usaldusväärne / korratav viis puidu värvimiseks või muul viisil sama efekti saavutamiseks värvimiseks, kui seda tuleb kasutada koos vana puiduga - kui määrite, et sobitada vana kraami praeguse väljanägemisega, tumeneb uus mänd loomulikult allpool see ja lõpuks tumedam. [jätkub]
Puidule saab värvida erinevaid keemilisi lahuseid, mis väidetavalt annavad kiirendatud vananenud ilme, kuid ma ei usu, et need töötaksid päris nii, nagu oleks mainekas. Nad kõik on ühe või teise tugevusega leelised nt. söögisoodat ja vees lahustatud pesusoodat, kuid nende antud värv ei ühti valguse mõjuga. Kui ma seda mõned aastad tagasi katsetasin, muutis üks või mõlemad männi selgelt kollaseks, kuid mitte kollaseks, pigem primulateks, nii et vanema männi moodi ei meeldinud üldse midagi.
Kaks vastused:
Caleb
2018-01-29 01:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... tera on nüüd palju paremini nähtav (samal ajal kui seda ei tõsteta) ja põhivärv on tumenenud. Tahaksin seda efekti korrata ...

Vananenud ilme loomiseks on palju nippe ja tehnikaid, alates keemilistest plekkidest kuni ammoniaagi suitsutamiseni kuni UV-solaariumideni. Trikk on leida selline, mis annab teie soovitud välimuse teie puidule.

Paljud meetodid, mida leiate puidu tumendamiseks, tuginevad tanniinidega seotud keemilistele reaktsioonidele. Olen kindel, et olete tanniinidest kuulnud - need on keemilised ühendid, mis annavad tünnis laagerdunud viskile selle värvi ja värvi, mis muudavad punase veini kokkutõmbavaks ja mis muudab loomanahad nahaks. See on ka põhjus, miks mõned metsad saavad musti plekke, kui rauast toruklambrid kokku puutuvad. Puiduliikide tanniinisisaldus on erinev, vähem tanniini ja mändi sisaldavas tamm ja pähkel vähem.

Kui soovite oma männipõrandat tumedamaks muuta, võib hea panus olla marineerimisprotsess, mis hõlmab tanniinide ja raua ühendamist. Kuna männi tanniinitase on suhteliselt madal, lisavad inimesed tavaliselt puidule tanniini, harjates esmalt mõnda kanget teed, milles on palju tanniine. Pärast seda pintseldatakse rauda sisaldavat lahust (valmistatud terasvilla äädikas leotamise teel). Lee Valley'l on kasulik artikkel puidu marineerimise kohta ja sellel blogiartiklil on konkreetne retsept ja foto, mis näitab tulemusi. Selle meetodi soovitan seetõttu, et saate seda hõlpsalt kohandada soovitud tulemuste saamiseks. Puidule lisatava tanniini kogust saate muuta, kasutades tugevamat teed või määrides teed rohkem kui üks kord, või võite selle asendada otsese tanniinhappe lahusega (mis võib anda rohkem korratavad tulemused). Samamoodi saate muuta raua kontsentratsiooni äädikalahuses.

Tani c Ashi d + Aniron Souchion männil c Reate s * g Rey * O_O
P.S.
2018-02-11 08:10:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vananeval puidul on tõesti kaks osa: värvimine ja füüsiline juurdehindlus.

Uue männipuidu (minu puhul 2X4) vananemiseks alustasin lameda peaga kruvikeerajaga. Märgistas mändi, lööb seda pea erinevate nurkade alt. Samuti tegi paar sügavat kriimustamist üles ja alla, paar tolli. Järgmiseks võttis reguleeritava mutrivõtme, mille reguleeritav osa välja paistis, peksis sellega puitu. Võtsin juhusliku kummalise kujuga metallitüki, mille leidsin ümberringi ja tegin sellega ka jäljed. Seejärel võttis kruvikeeraja külje ja tabas servi, et need vähemalt mõnes kohas "alla" saada.

Järgmisena võttis haamri seljatoe ja mõrasid tegelikult puiduosad, kuhu & sellesse kaevas. Kaevamine näeb looduslikele "puuduvatele puutükkidele" väga lähedale (unustage, mida seda nimetatakse, sõlmed?), Kuid see võib teie aia jaoks olla liiga palju, sest pole kindel, kuidas välja proovida.

Kõiki neid meetodeid piserdati, kuna see kõik lisandub kiiresti , vähem võib olla rohkem.

Värv; Kõigepealt proovis äädikat terasvillaga. Kuigi see tundus okei ... otsustasin plekiga minna. Pärast pleki kuivamist kasutasin lupjamisvaha. See toimis tõesti hästi, kuna lupjamisvaha tabas pragusid ja tervikuid. Pole kindel, kas vaha jääb ustest välja, nii et võite kasutada ka vintage valget värvi.

Kui see on valmis, tundus see väga lähedal sellele, mida ma püüdsin.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...