Küsimus:
Kuidas vältida vaakumvoolikute staatilist kasutamist?
Jason C
2015-11-15 20:22:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sõltumata sellest, kas imete korraga suures koguses saepuru või kui see on tööriista külge kinnitatud, koguneb tolmu läbimisel mu poepuhasti voolikutele alati staatilist elektrit. See toob kaasa vooliku segadust ja muid tüütusi. See võib muuta vaakumi tühjendamise ka keeruliseks.

Kuidas seda peatada?

Kas ma saaksin plastikust vooliku millegi külge maandada? Ma ei saa elektrist piisavalt aru, et teada saada, kuidas seda teha.

Kolm vastused:
keshlam
2015-11-16 06:00:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noh, suured tolmukollektorisüsteemid juhivad (tühja) staatiliselt süttinud tolmuplahvatuse tõttu (paljata mittevajaliku) hirmu tõttu torustiku torustiku ühest otsast teise paljast vasetraati, maandades selle ühe otsa. võiks proovida niisugust kobisemist ja vaadata, kas see aitab. Eeldatavasti soovite paindlikkuseks kasutada keerdunud traati.

Palun andke teada, kui leiate midagi toimivat.

Uuringud näitavad, et see on asjatu. Võib juhtuda, et selle asemel ilmuvad antistaatilised voolikud (nt http://www.rockler.com/rockler-dust-right-2-1-2-in-anti-static-dust-hose).
Ma kavatsesin öelda, et selle põhjal, mida ma sellest varem lugesin, peate selle voolikute nõuetekohaseks toimimiseks saama voolikud keskelt läbi keritud traadiga ja kõik muu on aja raiskamine.
@JasonC saate proovida antistaatilist randmerihma, mida inimesed kasutavad elektroonikas, kinnitage teine ​​ots maapinnale, et veenduda, et teie ja tööriista pinge erinevus ei muutu liiga suureks.
@JasonC,. Teiseks prooviksin voolikute sisse - paljast vasetraati. Traadi mähkimine väljastpoolt ei tee head, kuna vooliku materjal on isolaatorist liiga hea ja soovite hoolitseda staatilise laengu eest, kust see pärineb, nimelt vooliku sisemuse eest. Kas seda või piserdage saepuru veega enne imemist ;-)
Asi on selles, et hõõrdumisest moodustab laengu * voolik *, mitte saepuru ise. Nii et peate looma tee * vooliku * tühjendamiseks. Kuid kicker on see, et PVC on nii hea isolaator, et kõik juhid, mille te pinnale kinnitate, tagavad tühjendusraja ainult väga väikese dirigendi vahetusse lähedusse (või nii olen lugenud, aga katsetan). See võidab kõik need katsed. ...
Kõik katsed ebaõnnestusid. Tegin tohutu hunniku saepuru ja proovisin siis kõike, mis pähe tuli. Voolikute ümber keeratud traat, läbi voolikute, poltide, mulla, vaakumvanni, tööriistade, iseenda jaoks, leidsin, et vaskteip oli selle kõikjale külge kleepinud, mitte midagi. Tundub tõesti, et antistaatilised vooliku- ja vannimaterjalid on ainus viis tõeliselt hea süsteemi saamiseks. :(
Steven
2015-11-17 00:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kogumispunktis on olemas antistaatiliste omadustega tolmu kogumissüsteemid, voolikud ja tööriistad. Festool on näide sellisest süsteemist, kus voolikud ja tolmuimejad töötavad koos, et vältida staatilist kogunemist.

Selles süsteemis ei kasutata traati, vaid voolik ise on võimeline juhtima elektrit, kuna see on valmistatud "kõrge süsinikusisaldusega plastikust", nii et tööriist maandatakse vooliku kaudu väljatõmburisse, mis seejärel maandatakse teie elektrisüsteemi külge.

See on vastus. Pärast tänast palju katsetamist proovisin maapinnade, juhtmestiku, lindi jms igat permutatsiooni, mis mul mõelda võiks, ma ei leidnud midagi usaldusväärset. Tundub, et lihtsalt pole võimalik, vähemalt mitte mingil moel, mida ma mõistlikult suudan konstrueerida, vältida staatilist kogunemist pvc-le. Antistaatilised plastid ja muud materjalid on lahendus.
Rockler müüb ka süsinikusisaldusega antistaatilisi voolikuid. Pool hinda, kuigi te ei jõua oma Festooli voolikute üle kiidelda.
John Ogren
2018-05-07 03:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lahendasin probleemi ajutiselt, pakkides vooliku paljasse vasktraati ja kinnitades juhtme toitejuhtme elektrimaanduse külge. Töötas hästi, kuni vasktraadid lahti keeratakse või purunevad. Olen kasutanud elektrijuhtme külge kinnitatud alligaatori klambriga randmepaelu. Toimib, kuid piin on kasutada. Võtan Rockleri vooliku kätte ja vaatan, kas see töötab.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...