Küsimus:
Kuidas teha täpseid koopiarõnga malle?
Damon
2015-09-12 20:01:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu ruuteriga on kaasas 30 mm koopiarõngas ja saate soovi korral osta ka 27, 24, 17, 13,8 ja 8,5.

Juhtub, et spiraalseid ruuteri bitte on isegi täismillimeetrised suurused vahemikus 6 kuni 20 kui ka 12,7 (kuid muidugi mitte 13,8) ning sirged terad on paaritu ja paaris täismillimeetri suurused 3 kuni 30 välja arvatud 17, 24 ja 27.
Forstnerid on tavaliselt 15, 20 ja 25, kuid ei 17 ega 24. Mõned tootjad müüvad ka 16 ja 18, kuid mitte 17 (või 24) ja kindlasti mitte 13,8.

Ühesõnaga, kui te pole nõus minema 30 mm (mis on tõesti tohutu auk!), pole ühtegi viisi, kuidas teha mis tahes auk, mis sobib täpselt igale koopiale.

Mis jätab mulle kaks võimalust, mida ma mõelda saan:

  1. Puurige 14 mm auk ja keerake 13,8 mm koopiarõnga ümber Tesa teibi kiht. See kõlab nagu mucho WTF , kuid võib ka tegelikult töötada.
  2. Looge malli mall, puurides 30 mm augu ja kasutades 27 mm koopiarõngast (3 mm vahe) 14 mm otsaga, tegeliku malli tootmine. See on mõnevõrra vähem WTF-i, kuid see lisab ruuteri mehaanilise kliirensi kaks korda, vähendades täpsust (see pole ilmselt oluline, kuid see on süsteemne viga).

tl; dr tugev>
Milleks seda tegelikult vaja on? Näiteks tahaksin puurida sellise malliga tüübliaugud või doomino pilud.
Muidugi ühe augu puurimine ja nende väikeste metallist naastude abil keskuste teoste tähistamine tüüblite jaoks. Ja muidugi sobib ka topeltparalleelse juhendi kasutamine ja augu pisut pikemaks muutmine ka doomino puhul.

Kuid korraliku malli korral peaks olema võimalik taasesitada täpne augud iga kord täpsetes kohtades, proovimata ja mõõtmata.
Nagu ikka, hoidke malli vastu tükki, pange koopiarõngas auku ... ja minge!

MUUDA:
See on tükk (koopia-rõngas), millest ma räägin:
enter image description here

Ma pole kindel, mida sa mõtled "kopeerimisrõnga" all. Kas ma tean seda kui juhtpuks?
Oletame, et pildid ei teeks siin kellelegi haiget
Piltidel teine. Mul on raske aru saada, millest sa räägid.
Tundub, et minu lemmik veebitööriistakaupmees on kopeerimisrõngas õige tõlge: [kopeerimisrõngas] (https://www.dictum.com/en/tools/power-tools/routing/706667/festool-copying-ring- kr-d-30-0of-1400). Tundub, et Makita kutsub sama asja ["malli juhend"] (http://www.makitatools.com/en-us/Modules/Tools/ToolDetails.aspx?Name=RP1800)
Festool nimetab seda ka "kopeerimisrõngaks": https://www.festool.com/Products/Accessories/Pages/Variations.aspx?pid=493315&ppid=574341
Pole vastus teie q-le iseenesest, kuid võite kasutada koopiabitti koos laagriga.
@LosManos: Hmm ... mõtlete koopiabitti, mille laager on terast 1,5 mm väiksem (kopeerimisrõnga paksuse arvestamiseks) ja lähete kopeerimisrõnga sisse? Eeldatakse, et paksus (ja laager) on täpselt määratletud, mis võib tegelikult töötada ...
@Damon Unustage see, ma polnud teie q-d õigesti lugenud.
Pidage meeles, et teil pole vaja * ümmargust * auku, kuni rõngas sobib.
Kolm vastused:
LosManos
2015-09-21 18:50:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ärge laske ümmarguse augu loomisel takerduda.
Kopeerimisrõnga hoidmiseks piisab vaid 3 punktist.

Allpool on kujutis, kuidas luua aukudele hea täpsusega rida; ilma et "augud" oleksid ümmargused. Must on puidust (või alumiiniumist) ja hall on teie koopiarõngas.
Mõeldes võib mõelda, et see võtab isegi erineva suurusega koopiarõngaid.

enter image description here

Damon
2016-03-01 15:41:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii et leidsin kaks praktilist lahendust, mis toimivad täpselt nii, nagu soovitud.

Esimene neist on "Duh!" lahendus: otsige piisavalt kaua ja leidke professionaalse klassi tööriistakaupmees, tõstke telefon ja paluge neilt abi. Arvake ära, saate osta 17 mm ruuteri, kui see on absoluutne soov.
Neid kasutatakse tavaliselt C-rööbaste marsruutimiseks, need on veidi (2–3 €) kallimad kui keskmine HW tööriist, kuigi need on ainult HSS. Kuid selleks, et luua paar malli, on need kindlasti piisavalt head.

Teine lahendus oleks malli-malli trikk, mida olen tegelikult proovinud (enne 17 mm leidmist natuke). Kuigi see lisab tööriista kliirensit kaks korda ja on seega tehniliselt halvem lahendus, töötab see praktikas üsna hästi.
Kui mul on nüüd mõlemad versioonid kõrvuti, ei saa ma tõesti öelda, et üks on parem või halvem kui teine ​​(näeb välja sama, töötab samamoodi, tulemus näeb välja sama ja kui hoiate kahte malli üksteise peal, ei saa te sõrmega sammu tunda.

Olen ka aru saanud (mitte proovinud, kuid peaks töötama) lihtsam kombinatsioon, mis erinevalt mõnevõrra haruldase 14 mm otsaga lahendusest kasutab ainult väga standardseid suurusi:
25 mm augu puurimine hõlpsasti kättesaadava meetodiga ja 24 mm rõngas annab 1 mm vaba ruumi, muutes ruuteri läbimõõdu 1 mm võrra suuremaks. Kui ruuteri bitt on tavaline 16 mm, annab see teisele mallile 17 mm.

LosManos
2015-09-14 15:40:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plastik ja kuumutage või hallitage:
Kuumutage kopeerimisrõngas plasttükiks. Mõne proovimise järel on loodetavasti ideaalne vorm. Pärast seda, kui olete suutnud välja mõelda, kuidas muuta plastik kopeerimisrõnga külge kinni ei jääks?

Mõni muu vormimaterjal võib selle triki ära teha, kuid ma ei suuda praegu ühtegi mõelda. Võib-olla epoksiid.

Seejärel saab selle plasttüki sisestada rakisesse.

Treipink:
Paigaldage puidutükk treipingi külge ja hiilige suuruse järgi üles. Seejärel paigaldage see puutükk rakisesse.

(ei saanud ka mingit head lahendust) Ma olen kütmise vastu mõnevõrra vastumeelne ja kasutan õrna plastist kraami ideed. Kuidas treipingi lähenemine toimiks? Võiks (ignoreerides väga kõrge kvaliteediga treipingi omamise fakti) luua kindlasti sama läbimõõduga ümmargune puidutükk, kuid mul on vaja vastupidist (auk). Muidugi võib treipingile teha ka sobiva augu, kuid selle siseläbimõõt oleks ja koopiarõnga sisse kleepimiseks on mul vaja välisläbimõõduga auku.
Nõustun teie endiselt lahenduseta kommentaariga. Treipingiga augu loomise kohta: monteerige treipinnale tasane puutükk, nagu oleksite tahtnud ketast lõigata. Pöörake selles auk; hiilida läbimõõduga. Tehke neid rohkem. Seejärel paigaldage need puidutükid rakisesse, kus te oma ruuterit kasutate.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...