Küsimus:
Mis vahe on ussil ja külgsuunas liikuvatel ketassaagidel?
Matt
2016-04-20 16:50:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma isegi ei teadnud, et see asi on. Siis lugesin kommentaare sellest küsimusest

Ussisaed on pikad ja kohmakad kõigile, välja arvatud kõige rängematele meestele. Ma leidsin, et nendega on tõeline piin. Makita on kenasti tasakaalustatud tööriist, mis peab puidutöölist vastu 200 aastat. Me kasutasime neid aastaid rendiautodena, muutmata muud kui mootori harja ja juhtme vahetused.

Püüan mõnikord olla kohmakas mees. Mis vahe on ussiajamil ja külgvaate ketassael? Kas kumbki laenab teatud rakendustele paremini? Mida ma pean teadma, et mõlemat korralikult kasutada? Kas tänapäevaste ketassaagide puhul on muid tüüpe?

"Püüan mõnikord olla kohmakas mees." Eks me kõik ...
Otseajamiga sael on mootor tavaliselt terast vasakul, nii et kui olete paremakäeline, peate oma kaela ümber kraanama, et näha joont, millele lõikate. Ussisaed on vastupidised. Vasakukäelistel kõhnadel tüüpidel pole vist õnne.
Uss on väike olend, kes elab maa peal, ja külgsuunas veetav ketassaag on puidu lõikamiseks kasutatav masin.
Viis vastused:
isherwood
2016-04-20 18:17:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nõustun Steveni ütlustega. Kui te ei lõikata tavapäraselt 2-tolliseid tamme- või hikkoriplaate, on tänapäevane otseülekandega saag tõenäoliselt sobivam. Terava ja sobiva teraga varustatud lõikab see hõlpsalt peaaegu kõik puidust toorikud.

täpsustage minu tsitaati selles küsimuses, et ussikettega saesid tuleks enamiku inimeste jaoks pidada kahe käega tööriistadeks. See tähendab tavaliselt, et teie toorik tuleks kinnitada või kinnitada, et see stabiilsena püsiks. Otsejuhtivaid saagi saab hõlpsamini ühe käega kasutada.

Lihtsalt ostke üks neist, nii et olete hõlmatud ükskõik mis :)
Steven
2016-04-20 17:52:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ussiajamid kasutavad mootori lõiketeraga ühendamiseks ussikäiku. Üldiselt on need võimsamad kui otseketta saed, kus mootor ajab tera otse.

Need on ka suuremad, raskemad ja kallimad kui otsekäigukastiga mudelid.

Mõelge neile nagu kapilauasaag versus töövõtja lauasaag. Mõlemad saavad töö tehtud, kuid üks kestab kauem ja saab raskemate ülesannetega hakkama.

Paljud töövõtjad eelistavad otsesõitu, kuna need on kergemad ja väiksemad.

Ma tean proffe, kes kasutavad võimalikult odavaid saagi, eeldades, et need hävitavad ennast ja peavad neid lihtsalt kuluks nagu terad ja saematerjal. Nad kipuvad olema kergemad, kui see teile oluline on. Teised on vastupidavad ja muudavad tööriista piisavalt kauaks, et maksta selle kõrgemate esialgsete kulude eest; need tööriistad suudavad teha mõnda tööd, mida ühekordsed ei saa. Valige oma vajadustele vastav kompromiss ...
Kevin Fegan
2016-04-22 09:15:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu teised on öelnud, on "otsesõidul" mootor tavaliselt terast vasakul ja "ussiajam" on raskem (ja vastupidavam), mootor on labast paremal.

Siin võib olla pilt, mis võib aidata:

sellelt lehelt: http://charlesandhudson.com/what_type_of_circular_saw_do_you_use_sidewinder_or_worm_drive/

Aloysius Defenestrate
2016-04-21 06:18:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naljakas, ma olen vasakukäeline ja suhteliselt sulekaalus ning ma armastan oma hüpoidsaagi. (Lühike ümbersuunamine: ussiajamiks märgitud asjade seas on klassikalised Skili kaubamärgi saed, mis on tegelikult ussiajamid ja vajavad regulaarset õlitamist, ja Makita valmistab hüpoidi, mis pakub veidi vähem pöördemomenti kui WD, kuid on tõhusam ja seega küpseta õli käigukastis. Nii et teil pole kunagi vaja hüpoidõli vahetada.)

Igatahes, tagasi küsimuse juurde. WD saed saavad muretu sildi, kuna need on raskemad kui külgtuuled. Kui arvate, et raskust saab enda kasuks ära kasutada, siis võiks natuke kaalu pidada heaks asjaks. Minu isiklik arvamus on, et nad jälgivad paremini kaalu tõttu ja osaliselt seetõttu, et käepide on tera taga (mitte üleval).

Nagu öeldud, olen veendunud vasakpoolne ja mul pole tera-mootori suhtega probleeme.

Ma arvan, et geograafial on saega palju pistmist sa lõpuks kasutad. WD-d on populaarsed USA läänerannikul. Kui ma elasin Ontarios, oli mu hüpoid väljajäetud.

Rakenduse mõttes ei suuda ma mõelda millestki, mis ühe saega paremini teeks kui teine. Kui lõikate trepikojaid, võib olla tore, kui üks neist stiilidest on käepärast, kuid see muutub üsna esoteeriliseks.

Mis puutub saagide teadmistesse, siis pole neil palju vahet : juhtige saagi ja juhtige oma toorikut. Kandke kaitsevarustust.

Naljakas on see, et külgsuul tundub, et see on pigem vasakpoolne saag, kui WD oleks, kuid see on ainus asi, mida ma (parempoolsed) kasutasin. Mul on raske, vahel vaadates sae üle, et oma joont järgida. Mulle meeldib mu Dewalt akutera, sest tera on vasakul, kuigi ma pole kindel, kas see on külgsuun või WD ja see ei sobi iga lõikamisülesanne.
Netduke
2016-04-21 22:01:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on ussi- ja külgsae saed, minu jaoks on suurim erinevus see, et ussi saed on kitsad, kuna sellel pole mootorit külje pealt välja paistnud.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...