Küsimus:
Kuidas lahendada behandla probleem - kleepuvate õlijääkide eemaldamine või vältimine
Reem
2016-09-17 10:52:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostsin IKEA-st (gerton top taple) ja juhised nõuavad (behandla töötlusõli) pealekandmist "Kandke õhuke kiht BEHANDLA puidutöötlusõli. Jätke õli puitu tungima umbes 2 tunniks. Pühkige ülejääk õli lapi või köögipaberiga. Esimesel kasutamisnädalal tuleb lauaplaati töödelda igal teisel päeval ja pärast seda igal kolmandal päeval, kuni pind on küllastunud (umbes 2 kuu pärast). 4 päeva siis peatusin, sest puit muutus veidi kleepuvaks, nii et jätsin selle mõneks päevaks seisma, otsustasin selle liivapaberiga lihvida ja see on ikka sama, nagu oleks vaja rohkem lihvida. see. Palun aidake mind

Selle väärtuses on IKEA Behandla õli enamasti keedetud linaõli (BLO). Selle probleemiga tegelemiseks leiate palju rohkem ressursse, kui otsite seda märksõnana, nt. http://forums.finewoodworking.com/fine-woodworking-knots/finishing/boiled-linseed-oil-coat-sticky
Kaks vastused:
Graphus
2016-09-17 12:34:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pind ei tohiks olla kleepuvaks muutunud, mis võib olla tingitud sellest, et kogu üleliigset õli ei pühkida, nagu juhistes öeldud. Mis tahes õli või "õliviimistlusega" peate seda tegema väga põhjalikult, sest õli ei tohiks pinnale jääda . Ülejäänud õli jääb vedelaks või muutub kummiks / kleepuvaks. Keegi ei tõmba kunagi korralikult kõvaks.

Nüüd, kui teil on probleem, on see üks neist asjadest, kus pole selget toimimisviisi, teil on mitmeid võimalusi, mis kõik on natuke segased ja võtavad natuke aega, kuid ärge muretsege, saate lauaplaadi päästa.

Lihvimine pinnal olevate kleepuvate jääkide eemaldamiseks on üks võimalus probleemi lahendamiseks, kuigi see võib kasutada üsna palju paberit sest õli ja puidutolm võivad selle väga kiiresti ummistada. Sobiva tööriistaga kraapimine on palju parem lähenemisviis, kui kellelgi on juba puidu kaabitsa kasutamise kogemusi.

Kui te ei pahanda lõhna ja segadust, ei pruugi olla liiga hilja liigne osaline eemaldamine -kuivatatud õli mineraalpiiritusega (Suurbritannias: lakibensiin) või soovi korral tärpentiniga. Pinna eemaldamiseks peate kasutama palju lahustis leotatud lappe või paberrätikuid, kuni õli jäljed on eemaldatud.

Kui teil pole sobivat respiraatorit, oleks kõige parem seda teha õues, kui peate töötama siseruumides, tehke seda võimaluse korral avatud akna või välisukse kõrval.

Ohutus märkus: need pühkimislapid kujutavad endast potentsiaalset tuleohtu, nii et ohutuse tagamiseks jätke need kas pärast kasutamist maapinnale lamedaks või pärast kasutamist osaliselt veega täidetud klaaspurki ja sulgege kaas .

Kui ühtegi ei jää, olete kogu liigse õli pinnalt edukalt puhastanud ja võite viimistlust jätkata.

Eeldades, et soovite jätkuvalt kasutada Behandla selle eelmise vastuse juhiseid, peaks parema tulemuse saavutamisel abi olema.


Minu nõuanne Ikea ostjatele oleks esimene, kui ei ostaks Behandla õli lihtsalt sellepärast, et olete Ikeas ja nad müüvad midagi, mida saab puidul kasutada.

Vaadake, mida soovite oma viimistluses värvi, kaitsetaseme, lõhna, kuivamisaja jms jaoks tegelikult soovida, seejärel otsustage selle põhjal, mida kasutada. See võib olla mis tahes, sealhulgas puidu paljaks jätmine, seebiviimistlus, vahatamine, õlitamine, šellak, "Taani õli", veepõhine viimistlus, lakk, isegi peale valatav epoksü, kui soovite ülitugevat klaasist pinda (need on loetletud ligikaudu kasvavas kaitsekorras).

R Howell
2017-11-10 15:46:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pean oma IKEA köögitöölaua Behandlaga uuesti katma, kuna see on läinud väga tuhmiks. Aga kuhu me olime töölauale asetanud väikese joonistusüksuse ja marmorist aluse, mida pole siiani kunagi liigutatud, leidsin, et pind, kus nad olid olnud, oli väga kleepuv. Kasutasin Scotch Brite pan Scourerit - rohelisi, kastetud sooja vette, ja see eemaldas kleepuvuse ilma puitu lihvimata. See on minu jaoks töötanud; võib-olla aitab see kedagi teist.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...