Küsimus:
2x10 sõrmeliigendid
Ode
2016-03-08 11:31:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kujundan oma laste liivakasti ümber ja vähendan seda ruudult 12'x8 'kuni 8'x8'. Selle sügavus on umbes 25 ". Kasutan üksteise peal kahte" kastikest ", mis on valmistatud 2x10 punapuust.

Huvitav, kui hõlpsalt (või isegi võimalik) saaksin sõrmeliiteid ühendada puidu nurgad, et need oleksid võimalikult tugevad.

Kui see on võimalus, kas oleksin selle saavutamiseks kõige parem kasutada saega ja mõnda peitlit?

Tere tulemast saidile Woodworking.stackexchange!
Mõni sõrmeliigese vorm - ma arvan, et lihakindlamad "karbiliited", kuid sama põhiline asi - peaks moodustama väga kindla struktuuri. Lihtsalt vastuste kahe punkti kajastamiseks peaksid teie peitlid olema võimalikult teravad ja veenduge, et kasutate [veekindlat liimi] (http://woodworking.stackexchange.com/questions/3372/what-is-the-appropriate- puidust liim-väljas-puitmööbel / 3376 # 3376). [jätkub]
[jätkub] Üks asi, mida ma teeksin Eli vastuses soovitatud protsessiga erinevalt, on see, et teete oma märgistuse ainult ühele tükile liigese kohta, mitte mõlemale. Parem on lõigata vuugiplaat ühele tahvlile ja seejärel märkida see otse oma paaritusdetailile, samamoodi nagu sabaotsad on tähistatud sabadest (või vastupidi). Vaadake [siin] (http://www.startwoodworking.com/post/laying-out-dovetails) umbes poole peal ja täpsemalt [siin] (http://www.craftsy.com/blog/2014/05/ kuidas-dovetail-vuugid ära märkida /), kui vaja.
Kolm vastused:
Eli Iser
2016-03-08 15:07:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pusle ja peitlid on üsna piisavad, et teha sellistes paksudes varudes sõrmeliigendeid. Mõned näpunäited:

  • Märkige vuugi mõlemad küljed ettevaatlikult, märkides kindlasti jäätmed selgelt.
  • Jäätmete tikksaagiga lõikamisel lõigake nöörist eemale. jäätmealale. See muudab jäätmeala veidi liiga väikeseks ja seda saab peitliga peenhäälestada.
  • Peenhäälestage vuuk kuivliitmise, pisut trimmerdamise ja uuesti paigaldamisega. Tehke seda seni, kuni liigend on tihedalt kinni (see tähendab, et saate osi veidi vaevaga käsitsi ühendada, kuid osade kokku surumiseks ei ole vaja malletti).
  • Kasutage pusle nii palju jäätmeid kui võimalik, vähendades peitli abil vajaliku puidu hulka.
  • Hoidke peitlid teravad. Ehkki see on lihtsalt punapuu, on teravat peitlit alati palju lihtsam (ja ohutum) töötada kui igavat.

Kuna see läheb õue, kasutage kindlasti ka vastupidav puiduliim, näiteks Titebond III.

Kui teil on aega kaaluda vuukide laiendamist kõrvalasuvast küljest, servade pisut ümardamist ja mõne tihvtiga tihvtide lisamist ühenduskohtade külge, saate kujundada hiiglasliku Greene ja Greene stiilis kasti.
`Hoidke peitlid teravad. Kuigi see on lihtsalt punapuu, on teravat peitlit alati palju lihtsam (ja ohutum) töötada kui tuhmiga +100
Matt
2016-03-08 19:28:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma oleksin ise selle lähenemise suhtes ettevaatlik. Tisleritööd toimivad kõige paremini siis, kui teil on peaaegu täiuslik sobivus ilma tühikuteta. Minu kogemuse järgi on minu mosaiigist kohutav, kui lõikan vertikaalselt läbi lihtsa 2x4. Eeldan, et teil võib olla lünki, mis ei tee head liimühendused. Seda juhul, kui te ei jäta kindlasti seda, et jätaksite peotükkide puhastamiseks korraliku tüki jäätmeid, et olla kindel ka liinides.

Arvestades teie puidu suurust, ei kujuta ma ette, et teie sõrmed jäävad liiga väikseks. Ilmselgelt ei ole te käsitööriistade vastu, nii et soovitaksin lihtsat saelõiget. Peaksite ikkagi peitleid puhastama, kuid mõned võivad seda projekti täiuslikumaks pidada, kasutades lihtsalt käsitööriistu!

Ei saa piisavalt rõhutada väliliimi tähtsust, kui otsustate seda teed minna. Sõrmeliigesed paljastavad elementidele suurema osa puidust, nii et loote rohkem potentsiaalseid jäätmeid veele, mis võib olla jää, sõltuvalt teie elukohast. Mõlemad võivad aja jooksul vähendada liigese efektiivsust ja välimust.

Lisatugevuse huvides võiksite puurida sõrmedesse (ülevalt ja pärast kokku panna) ja liimida sinna tüübel. Tõenäoliselt pole see siiski vajalik. Samuti võib ~ 10 tollise augu valmistamine ja sirgena hoidmine olla keeruline.

Mu pusle paranes tohutult kohe, kui ostsin selle jaoks korralikud terad. Nüüd suudab see isegi spooni vineeri lõigata, ilma et spooni lõhkuks. Tagantjärele on sellel ainult mõtet: saed on alati ainult nii head kui nende terad. Ma arvan, et olin kõhklev raha välja hõigata, sest mõtlesin, et see on töötlemata lõikeriist (mis see ikka on, aga selline, mis teeb nüüd palju kenamaid lõikeid). See muutis minu jaoks pusle kasulikkust.
aitäh nõu eest Matt, see on hea lisateave Eli ülaltoodud vastusele. Loodetavasti õnnestub see kõik lõpuks!
rob
2016-03-09 09:11:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jätke kastiliigendid vahele ja kaaluge mõnda tüüpi tislerit, mis pakub mehaanilist vastupidavust vähemalt ühes suunas. Näiteks surnukeha ja õmblusniidid või käsitsi lõigatud sõrmkübarad takistavad liikumist mööda ühte telge. Pingutus, mida kulutate mosaiigi kasutamisel ja jaotustükkide koristamisel peitliga, ületab peaaegu kindlasti vaeva, mis on vajalik nurkade käsitsi lõigatud tuvidega ühendamiseks. Karbiliigenditega ei saa te omast mehaanilist takistust; ja kui teil on odav pusle (< 100 dollarit), vajavad teie lõiked hoolimata kasutatavast terast palju puhastamist, lihtsalt sellepärast, et odavamate saagide juhikud võimaldavad teral kergemini painduda.

Pidage ka meeles, et liivakastina peavad nurgad vastu pidama tohutule survele ja liikumisele, kui õhuniiskus muutub iga päev.

Olge liimivalikuga ettevaatlik, kuna PVA-liim võib "pugeda" või lubada liikumist pideva pinge all ja / või kõrgel temperatuuril. Polüuretaanliim kõveneb kõvenemise ajal ning ei kõvene ega sulane.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...