Küsimus:
Millised tugevad võimalused on nende tükkidega liitumiseks?
spro
2019-08-27 09:21:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kavatsen ehitada selle laualuse, mis koosneb neljast jalast, kahest jalast-venituseks tükist ja ühest peamistest kanderaamidest. Jalg ja jalg-kanderaam kujud lõigatakse lintsaagile ja toetavad sarnase paksusega täispuidust ülaosa.

Mis on tugev viis kõigi nende tükkide ühendamiseks (või peaksin disaini ümber mõtlema) )?

Minu esimene idee oli lihtsalt tüüblid, kuid minu arvates on tüüblid raskesti õigesti joondatavad ja ei näe, et need lisaksid palju jõudu. Mul ei ole doomino tislerit. Pindala on biskviidi jaoks liiga väike. Kas mõni keele- ja sooneliigendi sarnane mõte on õige ja kui nii, siis millisel tasapinnal?

Skaala jaoks on kõrgus 15 ", puidu paksus 1" ja ristlõiked 1 " x1 "ja 1" x2 ". Tera jookseb jalgade jaoks umbes vertikaalselt ja ülejäänud horisontaalselt.

3d view of table base

Muuda: asjade keerukaks muutmiseks (ja õigustage lõikepunktid) Olen kujundusse lisanud filee:

Filleted version

Kas see toetab turvaklaasi või puidust pealset või midagi muud?
@jdv sama paksusega puidust pealmine osa
Nende proportsioonide tabeli 1 "paksune ülaosa võib tunduda veidi raske, kas kavatsesite teha visuaalse kerguse tagamiseks risti? See oleks mõistlikult levinud sedalaadi laudadel, nt sarnase stiiliga MCM-i tükkidel.
Jah, ma andsin ülemise alumise ääre risti. Ma arvan, et panin CAD programmi ka ekslikult 3/4 ", mitte 1", nii et see näeb siin õhem välja kui saab.
üks vastus:
Graphus
2019-08-27 14:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Esiteks, ma arvan, et te ei pea kogu jalgade komplekti ümber kujundama, maailmas on palju selliseid laudu. Ja tuleb meeles pidada, et see on ainult kohvilaua alus, see ei pea olema nii tugev. Usun, et peate siiski teatud elemendid uuesti läbi mõtlema.

Peale liitekohtade, kuhu me allpool satume, on minu arvates kaks elementi.

Esimene on Y-kujuline tükk. Ühes tükis täispuidust ei saa tera joondada ja seda mõlemas suunas tugevaks muuta, välja arvatud juhul, kui teil õnnestus kuidagi leida sobivaid puutükke, kus kaks haru puutuvad kokku tüvega, et neid lõigata 1 . Nii et peate kas kasutama vineeri või mingit lamineerimist või ehitama need tükkideks, nii et igal jäsemel on kogu pikkuses tera.

Teine on kummagi jala eenduv tükk, see oleks "lühikese teraga" ja väga nõrk. Jalg-venitaja-osa tuleb pikendada, nii et see ulatuks kogu vahe jalgade vastu, ühendades tõenäoliselt jala väikese tasase pinna juures. See muudab jalad ka hõlpsamaks kuju, nii et neid on palju lihtsam lõigata.

Mis on hea viis kõigi nende tükkide ühendamiseks

Muu kui Mingil viisil tugevdatud põkkliited on siin palju võimalusi.

Saate teha ummistusi ja pingutusliite, mis võiks olla üks tugevamaid viise seda teha, kuid paraja töömahu. Võite kaaluda M&T tegemist jalgade ja Y-kujuliste tükkide ühendamiseks, kuid korralikud tüüblühendused oleksid nendes kohtades sama tugevad ja palju lihtsamad (vt viimast joonealust märkust).

Sõrmega ühendamine mingisugune on võimalus 2 , umbes selline nagu see eelmisest vastusest, kuid ma arvan, et saate paremini teha ja säästa, kui peate ostma potentsiaalselt kalli ja vähe kasutatud ruuteri natuke.

Poolitamine või poolringiühendused suurendaksid mõnevõrra tugevust ja neid saab veelgi tugevdada ristseinte, kruvi või kruvide sisse ajamise või nurkadega naelutamise abil. See on minu arvates lihtne valik, kui te ei käi mingisuguse tüübliga. Pidage meeles, et ringide võimaldamiseks tuleks kanderaam ja vastav jalg-kandera osa projektsioon teha pikemaks kui praeguses kujunduses.

Ma ei soovi seda lisada, kuid ma arvan, et seda on vaja arvestades nende praegust populaarsust, võite kasutada taskukruvisid. Hästi lõigatud otstega (täiuslikud 90-ndad, väga siledad), enne tähtaega suurune otsatera ja lõplikul kokkupanekul rakendatud piisavalt liimi. Olen kindel, et need osutuvad kasutamisel piisavalt tugevaks. Minu esimene idee oli lihtsalt tüüblid

Tüüblid aitaksid siin kindlasti tugevdada lihtsaid tagumikke. Üks tsentraalselt asetatud tüübel ei saa pöörlemise vältimiseks palju ära teha, nii et mõned juhendid võivad soovitada kasutada tüüblipaari, kuid minu arvates vaidlustab väike osa teie kasutatavatest tükkidest selle vastu ja üks lihakas kesktüübel on peaaegu kindel, et see sobib arvestades sellise tabeli tegelikke nõudeid.

kuid mul on tüüblid raske korralikult joondada

Hea paigutus, hoolikas puurimine ja lihtsalt praktika võiksid siin aidata :-) Saate endale jala üles tõsta, kasutades puuripressi / pinkpuuri või kaubandusliku või omatehtud tüüblit, et puurida kõik komponendid, mitte puurida neid käsitsi ja silma.

Teine alternatiiv ei maksa liiga palju muretseda ja tahtlikult puurige auk ühes või mõlemas tükis liiga suureks, nii et täiuslik joondamine pole probleem. Seejärel liimite tüüblid ühte või mõlemasse ossa, kasutades tühimikku täitvat liimi (nt epoksü). Seda soovitaksin siin teha, kui teil on muret täiuslikult joondavate aukude puurimise pärast.

ja ära näe, et need palju jõudu lisaksid.

See ei pea olema nii tugev, kuid lühike lehtpuust tüübel võib olla tohutult jäik ja lisada tohutult liigesjõudu 3 .

Ja tüüblid ei pea olema puidust. Need võivad olla metallid, mis on teatavates puidutöötlemisviisides üha levinum, kasutades epoksiidi laialdasemat kasutamist, mis võimaldab puit-metall liitmikke väga tugevalt. > See pole nii rumal, kui see võib tunduda, varem tehti palju selliseid kujundeid puude looduslike hargnemistega ja mõnes puidutöötlemispiirkonnas tehakse seda tänapäevalgi.

2 Kaubanduslikult võib seda kasutada sarnases kujunduses, kuna need võivad tükkide otsad lihvida liimiga ja kinnitada need topelt-kiire aja jooksul.

3 Üks asi, mida tuleb meeles pidada, on see, et tüüblite ristlõikepindala võib olla sarnane tenonite omaga ja me ei kipu muretsema, et tenonid on reeglina nõrgad. Ja võrdlevate destruktiivsete katsete korral saavad tüübliliited alati hästi hakkama, mõnikord ületades M&T liigeste purunevat koormust!

Minu kohene reaktsioon oli "neli jalga, keskne kanderaam, ** neli ** jala kanderaamitükke". Ma arvasin, et M&T, aga jah, tüüblid oleksid palju lihtsamad.
Seotud või võtmega varreühendus näeks välja tõesti kena, eriti kontrastse puidu korral.
Väga põhjalik, aitäh. Tundub, et esimene asi on lahendada väljaulatuv sääretükk. Mul on keerulisi asju, lisades säärekujule filee - aga ehk on lahendus poole ringi pikendamine jala kehasse? https://i.imgur.com/i7rCr8e.png
@jdv, jah, see näeks hea välja. Tegelikult ei tulnud salli liigesed mulle pähe! Kuid selles mastaabis on nad igatahes keerulised, nii et kui mul oleks, oleksin nad tahtlikult välja jätnud.
@spro, on mõni keeruline vuugilõikamine, kuid tundub, et see töötab hästi (kuigi võib olla soovitatav täiendav tugevdamine, võib see olla ainult liimiga). Peab ütlema, et jalgade uus kuju on väga atraktiivne! Kas olete mõelnud terade orientatsioonile jalgades? Parim on see, kui terad kulgevad peaaegu paralleelselt nende põhipikkusega, ehkki see jätab ülajäseme osas lühikese tera. Kui tunnete, et puurimine võib olla liiga nõrk ja tüübli sisse kleepimine tugevdab seda projektsiooni minimaalsete pingutustega.
@Graphus Olen nõus, et neist saab väljakutse. Kuigi ka see projekt pole algaja projekt. Tahaksin kindlasti katsetada mõnda tisleritöö näidet ja siis näha, kui tugevad nad praktikas on.
@Graphus sain lõpuks vähem ekstreemse poolringi, mida võiks / tuleks tugevdada, aga kasutasin lihtsalt liimi. Jalad olid suunatud nii, et väikesed nupud ei oleks puhtad lühikese viljaga. Kokku on see piisavalt tugev, et seista keskmise kanderaami peal - kuigi ma ei hüppaks. Järgmine kord mõtlen enne vormi funktsiooni. https://i.imgur.com/y2Lb1rQ.jpg https://i.imgur.com/izuPkhw.jpg
@spro - näeb välja armas!
@spro, kenasti tehtud! Täname valminud tüki piltide eest, hindage seda. Kas see on muide vaher?


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...