Küsimus:
Mida ma pean teadma, kui vaatan puidust kaubaaluseid?
Matt
2015-03-23 09:06:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Näen pidevalt, et projekte ehitatakse kaubaalustest ja kaubaalustest. Kas ma võin lihtsalt võtta kaubaaluseid või on ohutusprobleeme?

Mida pean kaubaaluste kohta teadma, et neid kasutada?

Eelkõige peaksite templilt otsima "CN", "TW", "KR" ja "KP" ning vältima neid nagu kahjurit, kuna need paletid on anoplophora glabripennis ja anoplophora chinensis (mis on kahjur) peamised kandjad. . Kui toite ühe neist kogemata koju või oma tööpoodi, olete lollakas. Kui see juhtub, on parim asi, mida saate teha, kolida kuhugi mujale ... :-)
@Damon Need oleksid riigikoodid õiged? (KP = Põhja-Korea?) Kas teate, kas need riigid järgivad IPPC standardeid? Kui nad seda ei tee, kehtib minu vastus endiselt. See oleks hea hoiatus olenemata sellest.
Jah. Kuigi peaks, peaksin lootma, et nad järgivad mingeid standardeid väga hoolikalt, isegi kui neil on nii öeldud tempel. Teisisõnaliselt öeldes ei usaldaks ma kedagi, kes võltsib disainerijalatsid või kallist käekella, kui ta ei pane paletti vale väitega (näiteks kuumtöödeldud) silti. Ja tõepoolest, kui nad _ oleks_ korralikult kuumtöödeldud palette, ei leiaksite pikasarve mardikaid pimedate reisijatena (mida te siiski teete). Nii et minu jaoks ei ole kõik, millel on ühe "suurima õigusrikkuja" kahetäheline kood.
Lahe. Püüdsin seda oma praeguses vastuses kajastada järgmisega: "Neid standardeid peavad kinni paljud, kuid mitte kõik riigid". Miks valisite need? Kui on mõni viide usaldusele, mida saaksime kasutada, lisan selle oma vastusesse.
Hiina, Taiwan, Jaapan ja Korea on levimuse poolest üsna hästi tuntud (kuid jaapanlased on kõige peenemad, nii et ehkki mardikaid esineb, usaldaksin Jaapani palettidel vigu). Tõepoolest, see [ametlik allikas] (http://pflanzengesundheit.jki.bund.de/dokumente/upload/e699f_ll-ano_ophora_glabripennis.pdf) (saksa keeles, vabandust) ei nimeta Jaapanit üldse, kuigi [see üks] (http: //www.eppo.int/QUARANTINE/insects/Anoplophora_chinensis/ANOLCN_ds.pdf) teeb. See nimetab ka Myanmari ja Vietnami, kuid tõenäoliselt ei saa te sealt paletti. Huvitaval kombel ka: "USA (Hawaii)".
Veel üks allikas, mida ma ka praegu ei leia, nimetas lisaks Hiinale ja Koreale Vietnami, kusjuures Hiina oli tähelepanuväärne selles osas, et taimedel olid valed Hiina tervisetõendid (_mõistetavalt valed_, kuna need sisaldasid anoplophora spp) ja palettidelt leiti valetemplid ulatuslikult (umbes 5000 juhtumit) Hollandis ja Saksamaal 2009. aastal.
üks vastus:
Matt
2015-03-23 09:14:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Need võivad tavaliselt olla lihtsad. Paljud ettevõtted peavad neid vanarauaks ja tunnevad heameelt, et te need ära viisite. Kaubaalused on up-jalgratturite seas lemmikud kui ( tavaliselt ) tasuta materjaliallikad ning selle ainulaadne välimus ja tunne. Sellest hoolimata tuleb kaubaaluse puidu kogumisel arvestada mitme punktiga.

Lihtne kontroll

Kaubaaluse vaatamisel on mõned põhiasjad, mis annavad teile teada, kas see on isegi väärt kaaludes selle koju toomist.

  • Üldine seisund : enamikul juhtudel soovite ainult kaubaalust, kus enamus laudu on heas seisukorras. Visuaalse kontrolli käigus avastatakse enamik levinumaid probleeme, nagu lõhed, praod, sügavad kuristikud.
  • Montaaž : see sõltub enamasti teie projektist ja visadusest. Kaubaaluse kokkupaneku otsimine peaks mõjutama naelte ja / või klambrite arvu ning nende asetust. Kui proovite säilitada nii palju tahvlit kui võimalik, on liiga palju naelu ohtlik kaubaaluste lahtivõtmisel.
  • Plekid / lõhnad : eeldades, et teil pole õnne piisavalt, et teada saada, kust te kaubaaluse tulite, võib kaubaaluse nuusutamine ja plekkide otsimine anda teile ülevaate selle kandmise kohta. Soovite vältida õlisid ja plekke, kuna need võivad olla keemilised jäägid

Tervis / ohutus

Midagi, mille võite leida kaubaaluse koju vaatamise ajal, on tempel. Allpool toodud näide Wikipediast.

Pallet Stamp

Kui templit pole, ei tähenda see, et te ei peaks seda kasutama. Selle olemasolu muudab otsuse tegemise palju lihtsamaks.

Eespool kirjeldatuga sarnased templid oleksid rahvusvahelistel kaubaalustel ja nende suhtes kehtiksid teatavad standardid. Neid standardeid peavad kinni paljud, kuid mitte kõik riigid. Et tempel oleks ametlik, peab sellel olema IPPC logo. Tempel sisaldab muid komponente, kuid põhitähelepanu on tähekoodil, mis identifitseerib puidutöötluse.

  • HT : kuumtöödeldud
  • KD : ahi kuivatatud
  • DB : kooritud
  • MB : metüülbromiidi suitsutamine

Nii HT kui ka KD hõlmavad kuumutamist kahjurite ja seente tõrjeks. MB on tempel, mida soovite vältida, kuna see tähendab, et seda töödeldi keemiliselt. Paljudel juhtudel peetakse seda terviseriskiks ja seda ei tohiks kunagi kasutada.

Templita kaubaalused

See on tavaline koht kaubaaluste jaoks, mis pole riigist lahkunud. Neid saab endiselt kasutada, kuid on vaja olla rohkem ettevaatlik. Suurepärane enamiku projektide jaoks, kuid peaksite siiski arvestama võimalike riskidega, kui projekt puutuks kokku laste või toiduga. Jaotises Lihtne ülevaatus mainitud punktid oleksid siin veel kord asjakohased.

Värvilised / maalitud kaubaalused

Blue CHEP Pallet

Pilt laevatranspordist

Kahtlemata satute oranži ja sinise kaubaalusega. Neid kasutatakse rendikaubaalustena ja need on mõeldud pika eluea jaoks. Sellisena on tõenäoline, et nad on kemikaalidega kokku puutunud. Teine punkt on see, et nendel kaubaalustel on tavaliselt seotud tagatisraha või hüvitustasu. Ettevõtetel on nende kaubaaluste vastu huvi, et tagatisraha tagasi saada.

Üksildane kaubaalus

Kahtlemata leiate kaubaaluse prügikasti kõrvalt üksinda, see läbib kõik testid ja soovite selle koju viia. Tõenäoliselt võiksite selle asja lihtsalt ette võtta, kuid ärge arvake, et selle põhjuseks on prügi. Kui saate kelleltki küsida, oleks see viisakus. Kõigile, keda teate, on keegi teine ​​nõus selle kätte võtma.

Järeldus

Ärge kaubaaluste otsimisel heituge, kuid olge teadlikud ja teadlikud. Seal on palju kaubaaluseid, nii et kasulike materjalide leidmine ei tohiks olla keeruline. Palju kaubaaluste kasutusalasid alates linnumajade ehitamisest kuni veiniriiulite, klubihooneni ja päris majani. Õnnelik selle puiduallika jaht. Selle teema põhjalikuma kirjutise ja projektiideed leiate aadressilt 1001Pallets

Õppisin lihtsalt palju kaubaaluste kohta.
@bowlturner Ma armastan neid ja olen odav, nii et see töötab hästi.
Aeg-ajalt asuvad kaubaalused puidust, mida peetakse haruldaseks või raskesti leitavaks (kuid mitte väärtuslikuks, pange tähele). Nii et kui olete erinevate liikide puiduproovide koguja, tasub kaubaaluseid piiluda. Pange tähele naelu!
-1
Rumal küsimus, aga kui näete värvimata kaubaalust väljas maas istumas või allee prügikasti kõrval hoone toele toetumas, kas haarate sellest lihtsalt kinni või küsite kõigepealt?
@rob ma _ alati_ küsin. See võtab vähe pingutusi. Tavaliselt peate lihtsalt korra küsima ja saate luua suhte / arusaama. Mul on siin pood, kus nad lasevad mul seljas ringi käia ja võtta kõik, mis pole värvi ja käes olev toode. Pidin lihtsalt küsima. Tavaliselt, kui ma just seda ei leia, pole see seda väärt, sest ma tahan paljusid sama puitu ja stiili.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...