Küsimus:
Stabilisaator okaspuidust lauaplaadile, mis kummardub
Programmer
2015-09-24 21:14:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ehitan 2x4 seedripuust odava söögilaua. See pole ilmselgelt minu esimene valik puidu jaoks, kuid raha oli minu piirav tegur. Olen need hööveldanud suuruse järgi ja biskviit ühendas need lauaplaadi jaoks. Liimi on nüüd umbes nädal aega kuivatatud ja märkan, et laua küljed kummarduvad umbes 1/4 "kummalgi küljel. Kas on hea viis, kuidas saaksin lauaplaadi altpoolt kinnitada / kinnitada / vältida kummardumist?

Teie jaoks on see kujundus, mille ma selle projekti jaoks lõin ja kasutan. Table Design

Kui suur on uudishimu, milline on lauaplaadi paksus?
@AndreiRînea umbes 1,25 "
Kaks vastused:
Graphus
2015-09-24 21:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ideaalne "parandus" selleks on ilmselt laua lahti saamine (jah, ma tean, * lonks *) ja mõne laua ümberpööramine.

Kuid kui teil on, siis kaks väga traditsioonilised meetodid, mida kasutati lauaplaatide lamedana hoidmiseks, kruvisid ülemise osa alumise ja leivaplaadi otstes olevate latide külge. Teie praeguse lahendusena on muidugi esimene hõlpsamini kasutatav, nii et seda ma kirjeldan.

Teie disain võib juba sisaldada plaate, mis kulgevad kogu selle laua lühema mõõtme juures, millele jalad kinnituvad , sel juhul saab neid tõenäoliselt selleks kasutada. Kuigi võite soovida kinnitada täiendavaid latte, arvestades, et kummardus on juba toimunud.

See pole nii lihtne kui lihtsalt kruvide juhtimine läbi lauaplaadi laiuste laudade. Peate arvestama sellega, mida üldiselt kirjeldab kõikehõlmav fraas hooajaline puiduliikumine (mõnikord lühendatakse see veelgi vähem kasulikuks puiduliikumine ). See viitab konkreetselt puidu paisumisele ja kokkutõmbumisele üle tera, mis võib laia laua peal tähendada üsna olulist mõõtmete muutust, nt. 10–12 mm või veidi alla 1/2 tolli. Pange tähele, et tera laienemine on nii väike, et seda saab ohutult eirata. Veidi üksikasjalikumalt liikumise kohta vaadake palun seda eelmist küsimust, milliseid üldisi kaalutlusi vajan et puidu liikumisega arvestada?.

Nii suurendaksite sel juhul kruvi auke latide mõlemas otsas või olemasolevates esi- ja tagaplaatides, kui neid on mis tahes, nii et nendes asendites olevad kruvid saaksid aasta jooksul mõõtmete muutmisel vajaduse korral edasi-tagasi liikuda.

enter image description here

Pange tähele, et see illustratsioon eeldab, et mõlemas otsas on üks kruvi, pole mingit põhjust, miks te ei saa kasutada kahte latti, kui igaüks sõidab pilus.

Kas teate, kuidas on parim viis nende aukude loomiseks? Mul on ruuter, kuid pole kindel vajalikus seadistuses.
Tavaliselt puurige lihtsalt rida tihedalt asetsevaid auke ja kasutage nende ühendamiseks peitlit. Pange tähele, et soovite suhteliselt suure peaga kruvisid või seibe, et need libisemise ajal läbi ei tõmbaks.
@Hooplehead24, on selleks paar viisi. Üks on lihtsalt külgnevate aukude puurimine, nagu keshlam ütles, seejärel kasutage nende ühendamiseks väikest peitlit või viile. Lühikeste pilude jaoks võite lihtsalt puurida augu ja * õrnalt * kiigutada natuke edasi-tagasi (pange tähele, et see pole soovitatav, kuid paljud inimesed teevad seda). Kui teil on ruuter, mis on tõenäoliselt ideaalne, eeldades, et teil on sobiv sirgelõikur. Teil pole tegelikult seadistust vaja, võite seda teha vabakäega. Kuid kui eelistate lisaturvalisust, kinnitage ruuteri aluse juhtimiseks sobivale kaugusele sirgjoon, nii et pesa jõuab täiesti sirgeks.
Suurepärane vastus, pean selle teabe oma abikaasale edastama.
keshlam
2015-09-24 21:27:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavaliselt on lauaplaadi lamedana hoidmiseks all kas risttükid või "leivaplaadi otsad". Mõlemal juhul peate lubama puidu liikumist, kui laud laieneb ja kahaneb kogu tera ulatuses, mis tähendab, et ristkeha kinnitub nii, et ülaosa võib selle suhtes libiseda, nt kruvidega, mis lähevad läbi aukude. Märkate, et enamik piknikulaudu lahendab selle, kasutades selleks eraldi plaate, selle asemel, et liimida tahke lauaplaat, kinnitada kumbki ristmiku külge ühe kruviga ja jätta märgade / niiskete ruumide vahel laiendamiseks ruumi.

Kindla lauaplaadi kummardumise kalduvuse vähendamiseks on võimalik teha asju, lastes puidul enne ehituse alustamist kliimaks saada keskkonnaga, milles kavatsete seda kasutada (mis ei aita teid eriti välilaua jaoks) ), teravilja suuna nii lõime juhtimine kipub keskmiselt välja tulema ja leppima sellega, et ükskõik kui tasased tükid olid, peate selle pärast kleepimist uuesti lamestama. Kuid leivaplaadi otsad või samaväärsed on need, mis hoiavad seda tasasena.

Kas oleks parem kasutada lehtpuust risttükke all? Ma arvan, et see on minu tehtud kujunduse jaoks parim marsruut, kuna leivaplaadi otsad ei tööta siinkohal, kuna ma olen otsad juba kõveraks teinud.
Samuti, kui laiad peaksid ristitükid olema? Lauaplaadi pikkus on umbes 85 "ja laius 42".


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...