Küsimus:
Olemasoleva eseme ümber oleva raami jaoks tihedate mitraühenduste lõikamine
Jason C
2015-10-30 09:19:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lõpetasin hiljuti suurema osa praktikaprojektist (suur sülearvuti). See näeb siiani välja selline:

enter image description here

Tegin hulgaliselt vigu, kuid ainus, mida ma ei suuda lahendada järgmine kord on selle ümber olev raam, täpsemalt lüngad liigendühendustes, kuna küljed ei olnud õige pikkusega (mitte sellepärast, et nurgad oleksid märkimisväärselt välja lülitatud). Kahe nurga peal tekkisid mul suured vahed:

enter image description here

Tükk koosneb 3/4 "paksusest paneelist, mis on ühendatud lauad, mida ümbritseb 2x2-st lõigatud raamistatud, viilitud, mitra raam. Raami ristlõige näeb välja selline, rohelised märgid tähistavad nägu, mis peab vastama paneeli servade pikkusele (ma ühendasin rohelise ääre paneeliga) küpsistega):

enter image description here

Nõnda:

enter image description here

Protsess, mille ma selle raami sobitamiseks läbisin, oli kohutav:

 1. Lõigake raami tükid ja tehke mõlema ühte otsa mitra lõik.
 2. Asetage paneeli vastu rihvitud otsaga vooderdatud, seejärel märkige pliiatsiga rohelised ja lillad servad teisest otsast.
 3. Silmamunaga märk vastu märgistust, mille tegin laua saelaudale, kus tera serv asus. Raske, sest märk ei ulatunud alla lauale (lai põhi oli teel ja tagurpidi tagurpidi pööramine muutis märgi võimatuks). Tehti lõikeid. Veendus, et laua saag on tõenäoliselt läbi lõigatud rohelisest servast referen ce märk.
 4. Kuiv sobivus, tükid olid liiga pikad.
 5. Proovisin lauasael trimmi teha. Tükid muutusid liiga lühikeseks.
 6. Pettusin, lõikasin paneeli kahelt küljelt umbes 1/8 tolli maha, rihtasin küljed ümber. Kasutati lauasae piirdeaeda lühikeste külgede valmistamiseks täpselt 13,75 "pikkuseks. Pikad küljed ületasid lauasae võimsust. Kasutatakse ruudukujulist risti sirgjoonte joonistamiseks pikkadest servadest, vanast servast umbes 1/16 ", kinnitati sirge laud paneelile, trimmimiseks kasutati ruuteris musterotsikut.
 7. Mõõtis 13,75" lõigu mõlemalt servalt raam. Tehti uus märk. Kuivad sobivad pikad servad, tegid uued jäljed.
 8. Sisemiste servade lõikemärkide tegemiseks kasutage 45-kraadist sarikaruutu, millele viidatakse märgistusega rohelisel serval. Raske ülemise ja sisemise serva vahe tõttu.
 9. Valmistasin asja, mis oli minu nurgaliugule keeratud, et saaksin näha, kus serva saelaud asus.
 10. Klambriga raam, et libistada eseme servaga märgistusi, siis lõika. Seda takistasid mõnevõrra juba raami servadele lõigatud viilud. Kasutasin ühte olemasolevat mitterlõiget ja valisin selle märkimiseks ja kohandamiseks nii, et see ei muutuks. Nii et ma ei pidanud oma slaidi nurka pidevalt muutma.
 11. Veendus, et lauasaag on tõenäoliselt roheliseks lõigatud servaviide.
 12. Pikad servad olid liiga lühikesed.
 13. Andis üles, liimis kõik kokku ja surus nurgad teravilja täiteainet täis. Vahed olid liialdatud servadele liimi panemiseks liiga suured, nii et häkkisin selle poole biskviidi ja peitliga.

Nii et minu küsimus on: Kuidas ma saaksin on selle raami lünkadeta konstrueerinud? Kuidas luua fikseeritud suurusega, eksisteeriva objekti ümber tihe mitreeritud raam?

Lugesin iga kord täiuslikke mitraid ja vaatasin sealt lingitud video. Lugesin ka seda trikki. Kuid ma ei saa aru, kuidas saan seda kõike rakendada, sest see kõik näib üksikasjalikult kirjeldavat, kuidas nurki õigesti saada hoolimata kaadri lõplikust suurusest . Samuti on mul raskusi arusaamisega sellest, kuidas kirjeldatud kelke siin kasutada võiks - arvan, et saavutasin umbes sama asja ülaltoodud etapis 9.

Mulle tundub, et siin on suurim väljakutse see, et minu võrdlusserv on tegelikult minu raami keskel.

Ma ei tea, milliseid häid märgistamis- / mõõtmis- / lõiketehnikaid selle elluviimiseks vaja on. Olen pettunud, sest üritan seda pidevalt uurida ja lüüa ummikteedele, kus inimesed hoolivad täpsest nurgast, kuid ei viitsi selle käigus oma kaadreid 1/16 "võrra kahandada.

üks vastus:
Graphus
2015-10-30 12:39:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuidas luua kindla suurusega, olemasoleva objekti ümber tiheda mitreeritud raami?

OK, ma tegelen kõigepealt sellega, kuna see on tegelikult kõige olulisem: sisse selles kontekstis te ei soovi.

Mõne targa nõuande edastamiseks lugesin alles hiljuti: uued puidutöölised peaksid vastu pidama soovile kujundada täispuidust [mis tahes märkimisväärse suurusega] paneel i. Lihtsalt omaenda lisamiseks, kui te pole ette näinud liikumist üle teravilja , nagu tavaliselt tehakse raami ja paneeliga kapiuste puhul.

Põhjuseks on see, et täispuit laieneb ja tõmbub alati üle tera ning isegi siis, kui liikumine on tagasihoidlik (väiksemad paneelid, teatud liigid), avaldab see raamile siiski tohutuid jõude, kui see on piiratud, ja proovib lestad lahti lükata. Suure tõenäosusega see õnnestub. Kui kaldraam on kuidagi piisavalt tugevalt ehitatud, et vuugid saaksid paisumisele vastu panna, kannataks paneel ise, kuna rõhk tuleb kuidagi leevendada.

Kuidas ma saaksin selle raami ehitada ilma lüngad?

Ma arvan, et see on südames tegelikult väga lihtne, lihtsalt segadusse lähevad vastuolulised või konkureerivad näpunäited, mis ei käi alati kokku. Põhiline on mitte töötada mõõtmise teel, vaid pigem kasutada raami liikmete otseseks märkimiseks tükki, mida raamistate - samad põhisahtli sahtlid tuleks paigaldada avadesse, mille jaoks neid ehitatakse, võimaldades tükkidel tuppe on , mitte nii, nagu peab peaks olema.

Oletame, et alustate ühest pikast vormitükist. Lõigake kaks pikka ja kahte lühikest raami liiget selgelt üle pikkuse, seejärel pange üks nurk kokku, sobitage see raamitava asja külge ja töötage sealt välja. Kui leer on kindlalt kinni ja tihedalt esimese nurga all, märkige oma lühike liige ja pikk liige otse tüki lühemast ja pikemast küljest.

Kui olete lõikamise juurde jõudnud, on teie 5. samm ilmselgelt vältitav! Isegi 0,5 mm liiga lühike on suur asi (umbes 1/50 "). Nii et näete hoolikalt väljaspool märki . Te ei püüa seda täiuslikku ühe korraga, see on OK, kui teil seda on või mõlemad tükid pärast lõikamist tükk aega liiga kaua; võite alati rohkem puitu maha lõigata, pärast eemaldamist on seda palju raskem tagasi panna :-)

Traditsiooniline viis lestade järkjärguliseks lõikamiseks on endiselt üks parimad meetodid ja seda väga terava käelennuki ja mitra laskelauaga:

Mitre shooting board

[Allikas: Ajakiri Wood]

Hööveldamine eemaldab sajandikud millimeeter (tuhanded tollid) lõikest, nii et kärpimine toimub väikeste sammudega. Väga raske on oma märki ületada, eemaldades selle väikese materjali korraga.

Nii et laseme Oletame, et teie tükid olid esimesel testimissobivusel liiga pikad, nüüd korrigeerige laskelauda, ​​katsetage, parandage, katsetage, parandage. Loputage ja korrake, kuni sobivus on ideaalne.

Järgite sama põhiprotseduuri järgmine pikk raamliige, töötades välja teisest täiuslikust mitrist Teie loodud liitmik. Viimane lühikese raami liige võib olla keeruline, kuid pidage meeles, et peate lihtsalt sobima. Alustage ühest nurgast ja kärpige ainult teist otsa, kuni kontrollite, kas lesti on nüüd surnud.

Teiseks, et vältida suuri pildiraami tüüpi projekte, millel on täispuidust pealsed. Miters on piisavalt raske top saada top näeb hea välja nagu see on ilma lisatud korts puidu liikumist arvesse võtta.
Laskelaud, see on võti! See oli tegelikult suurepärane õppeprojekt üldiselt (näiteks tean nüüd enne kohvilauda ehitama asumist arvestada laienemisega). Ühendasin paneelid tüüblitega. Kui ma neid lihtsalt ei liimiks, kas see oleks üks võimalus laiendust leevendada (isegi kui need on raamile liimitud)? Kavatsen selle projekti algusest peale igal juhul uuesti teha.
@JasonC, no tegelikult pole nullide vahet, kuidas plaate ühendate, see ei leevenda paisumist ja kokkutõmbumist - tavalised liimitud tagumikud, tüüblid, küpsised, keele ja soonega servad, hõljuvad tenonid või splained tahavad puit ikkagi liikuda. kuna selle sisemine niiskusesisaldus on aasta jooksul erinev.
@JasonC-ga seotud lugemine: http://woodworking.stackexchange.com/questions/1315/what-is-a-shooting-board
Mis on liivapaberi eesmärk? Kui see hoiab puitu kergesti libisemast, siis miks see pole mõlemal küljel?
@JasonC, jah, liivapaber on haarde jaoks. Ma arvan, et see on mõlemal küljel: kas näete serval kergeid täppe, mis on meie poole suunatud? Kas pole piisavalt selge?
Ma näen seda. Nüüd on selge, et te sellele tähelepanu juhtisite. Mobiil vähendab pilti. See on mõttekam. Ma just lõpetasin selle stiili valmistamise mdf-st, näeme, kui kaua see püsib. Nüüd saate vaadata käsilennuki reguleerimise videoid. Paljutõotav osaline edu siiani. Samuti meeldib mulle väga selle [laskmislihvija] välimus (http://www.evenfallstudios.com/woodworks/2014/01/31/shooting-boards-for-the-veritas-shooting-sander/), mis on ilmselt tööriist, mis on olemas.
@JasonC, re. laskurlihvmasin, teen seda natuke oma pingi konksu küljel. Arvasin, et tulen ideega!
Kõik väga head nõuanded, kuid kui teil on ruumi / raha / kalduvust, teeb hakkimissaag trimmi ja palju muud. (Kõik sõltub sellest, mida soovite / vajate tulevikus.) Olete selgelt välja mõelnud, kuidas lauasaest tulemusi välja rabeleda, kuid see ei tee sellest ülesande parimaks tööriistaks. (Isiklikult, kui mul poleks sahka, võtaksin enne sellist tööd lauahoiule hüppamise eest käsisae ja nurgakasti.) Muu sidenote: võite oma järgmise iteratsiooni jaoks googeldada "leiva otsad" selle projekti.
Tahaksin rõhutada ka saagimispuuri kasutamist raamistükkide lõikamiseks. Oma Dewalti karbonaadiga näen, et näen piki tera tasapinda, et toorik saaks täiuslikult lõigatud märgini. Täpseks tööks kasutan märgi jaoks noa lõikamist, mitte pliiatsijoont.
Tundub, et populaarne puidutöötlemise meililist, kuhu ma tegelikult kunagi sisse ei loginud, [oleks mind luuranud] (http://www.shopwoodworking.com/art-of-mitring-and-carpentry-and-joinery-for-amateurs ? et_mid = 795752 & rid = 251439043).
@JasonC, imelik, kuidas sellised asjad mõnikord juhtuvad!


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...