Küsimus:
Millised metsad võtavad plekki hästi?
Aaron Massey
2015-12-09 00:41:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hakkan alles puutööga tegelema ja mul on mitmeid suhteliselt lihtsaid projekte (otsalauad, karbid, raamaturiiulid jne), mida tahaksin teha, kuid tahan, et need sobiksid. Veepõhine plekk on üliodav ja sellel on palju värve, kuid ma tean, et see ei männi männil nii hästi, sest see on lõpuks laiguline. Mis metsad siis värvimiseks hästi sobivad? Eelkõige tahaksin näha metsade diagrammi kõige vähem kohatult, kui see on mõistlik. Kuna olen selles osas suhteliselt uus, olen otsinud ka üldisemaid nõuandeid tavaliste puiduliikide ja nende viimistlemiseks "parima" lähenemise kohta.

Ma soovitan oma pealkirja veidi muuta - "Millised metsad võtavad plekki hästi?" Sõna "parim" on [natuke punast lippu] (http://meta.woodworking.stackexchange.com/questions/248/is-best- a-ulakas-sõna-küsimustes) siinkandis.
@grfrazee Suurepärane soovitus! Täname, et juhtisite tähelepanu sellele.
* "aga ma tean, et see ei männi männil nii hästi, sest see lõpeb laigult" * jah, mänd on väga altid pleekima, kuid see on asi, mida saate erinevate vahenditega kontrollida. Kuid kui teie jaoks oleks elujõuline lahendus töötada pigem odava lehtpuuga, ütleksin, et minge selle poole, sest üldiselt on lehtpuiduga puidutöötamine NII palju mõnusam.
@Graphus mänd pole nii hull!
@GregNickoloff, jah.
Kaks vastused:
Conway
2015-12-09 21:14:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on ilmsed parimad ressursid wood-database.com, The Real Wood Bible (raamat) ja Minwaxi värvimisjuhend. Kõik on suurepärased teabeallikad. Alustaksin Minwaxi juhendist - see on suurepärase paigutusega ja väga algajale sõbralik.

Üldiselt ei võta tihedate teradega puit hästi plekki. Plekk ei tungi näiteks vahtra hästi sisse.

Ärge laske end siiski petta, plekk ei asenda alati kvaliteetsema ja kallima puidu ostmist.

Säästmiseks lugege natuke, siin on kokkuvõte:

  • Tamm: suured poorid, võtab väga hästi plekki
  • Tuhk: võtab plekki hästi
  • Kastan: võtab plekki hästi
  • kask: ei võta hästi plekki
  • vaher: ei võta hästi plekki
  • kirss: miks te tahate plekitada? Tundub juba hea
  • Mahagon / tumedad metsad: miks te tahate plekitada?
  • Mänd: ainult heledad plekid
Scott Knapp
2015-12-09 09:41:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aaron - soovitaksin väga punast tamme. Sellega on lihtne töötada, see on suhteliselt odav ja plekib väga ühtlaselt.

Minu arvates on männi kõrval kõige raskem vaher.

Olen kasutanud vahtraga veepõhiseid plekke ja tundub, et see sobib hästi. Suurem probleem, mis mul vahtraga on, on see, et ka kõige väiksemad kriimud on selle määrimisel väga märgatavad.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...