Küsimus:
Kuidas teha kindlaks, mis tüüpi puidust laud / plank on valmistatud?
Adam Zuckerman
2015-03-18 01:31:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma saan puitu paljudest kohtadest, sealhulgas kaubaalustest. Sageli on puit mitut sorti. Värvi ja tera stiili sobitamise abil saan rühmitada sarnaseid taaskasutatud puitplaate. Kuidas teha kindlaks, mis tüüpi puit on (näiteks mänd, lepp, saar, vaher jms)?

Mõnikord ei saa. Enne kui puitlaastplaatide spoon üle võttis, pleegitasid suured mööblivabrikud mitut puiduliiki ühtlaseks kergeks ja määrisid seejärel.
Kolm vastused:
Matt
2015-03-31 01:21:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui pole midagi muud, siis puidu andmebaas eksisteerib ainult selleks otstarbeks ja selle andmebaasis on palju teavet kõigi oma metsade kohta. Andmebaas sisaldab kõigi oma teadaolevate metsade pilte ja üksikasju kui teada .

Tuvastamise hõlbustamiseks on enamikul metsadest avaldatud vähemalt järgmised omadused.

  • Üldnimi : nt marmorpuit. Jah, paljudel juhtudel, kui teate juba nime, siis mis on selle mõte? Allikas või eelduses pole kunagi valus olla kindel.
  • Levik : kus seda puitu tavaliselt haritakse
  • Värvus / välimus tugev>: kuidas see välja näeb.
  • tera / tekstuur : milline näeb välja lõpptera. Sait sisaldab pilte mikroskoobi all. Mõned väikesed pihuarvutid võivad selles valdkonnas abiks olla. Otsatera nõuetekohaseks uurimiseks vajate puhast raiet.
  • Lõhn : mõnel metsas on lõhn, mis võib kitsamat tüüpi aidata.
  • Seotud liigid : paljud metsad jäävad vihmavarju alla. Sarnase leidmine võib viia otsitava omani.

Neid omaduste nimesid kasutatakse spetsiaalselt puidu andmebaasi jaoks, kuid mis tahes ressursi kasutamisel oleks sellest kasu. teate nii palju ülaltoodud kui võimalik.

Märkus piirkonna järgi otsimise kohta

Mul oli isiklikult probleem Indoneesiast pärit valimi sobitamisega. Otsingumootori kasutamine koos koodidega Wood-DataBase ja Indonesia ahendas minu jaoks välja, kuna seda ei saa saidil ise teha.

Puit pärines kaubaalust ja tal oli "IN" -i riigimärk, mis kitsendas seda minu jaoks. Nende jaoks, kes asuvad teie istmeserval, ma arvan , et see oli Kempas

mitte täppisteadus

Tsiteerida Eric Meier

[T] mida rohkem ma õpin ja avastan, seda enam mõistan, kui vähe ma tean. Mida täpsem ja põhjalikum mu identifitseerimisprotsess muutub, seda kindlamaks saan, et ma tõesti ei saa garanteerida oma õigust.

Puidu tuvastamine võib olla keeruline, eriti kui te ei tea midagi selle päritolust alates. Alati ei saa oodata ja vastata, mõnikord isegi mitte õige. Täiuslikus maailmas teaksite, millisest puust see pärineb, ja kasutage koort, lehti ja kohalikku, et lihvida oma valikuid vähestele valitud isikutele.

Välisabi otsimine

Pole garantii, vaid puidu andmebaasi eest vastutaval isikul / inimestel on ka facebooki leht ja teadaolevalt aitab ta sealseid kasutajaid ka puidu ID-de abil.

Kui olete pärast vaatamist endiselt ummikus nende veebisaidi kaudu soovitavad nad teil pöörduda metsatoodete labori poole, kuna need võimaldavad teil neile proovide identifitseerimiseks saata. Lisateabe saamiseks lugege lingitud lehte, kuid saidi kõige olulisem punkt oleks

Puidu anatoomiauuringute keskus tuvastab maksimaalselt viie puidu proovi leibkonna kohta või äri kalendriaasta jooksul tasuta avaliku teenusena USA-sse kodanikud . Püüame rahuldada mittekodanike päringuid, kuid sellistele päringutele määratakse tavaliselt madal prioriteet. Isikud või ettevõtted, kes vajavad rohkem kui viit identifitseerimist aastas, peaksid selle teenuse pakkumiseks otsima privaatset konsultanti.

Esiletõstmine ja rõhutamine on minu enda teha. Pange tähele, et väljaspool USA-d saavad teenust kasutada, kuid neid ei seata prioriteediks

Mis on teemaväline

Probleem konkreetse puidu küsimustega näidis: enamasti peaksite lisama pildi, et inimesed näeksid, millest te räägite. Pildid ei ole tekstipõhised, nii et uutel kasutajatel on teie postituse leidmisel probleem, mis vähendab selle väärtust kogukonnale.

See oleks ka väga subjektiivne, kuna me ei näe suurendatud tera, lõhna ega muid omadusi, mis tooksid kaasa oletusi . Isegi kui keegi oli super kindel, ei tähenda see, et tal oleks õigus.

Pange tähele neid punkte, kui teil on küsimusi kohta

/Credit

Lisas TX Turner ja Daniel Ball

bowlturner
2015-03-18 01:41:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suur osa on kogemused ja võrdlus tuntud liikidega. See muutub lihtsamaks, kui saate selle kitsendada võimalike metsade jaoks. Kuid kaubaalused võivad sõna otseses mõttes olla kõik, mis muutis plaadi piisavalt suureks.

Puidu andmebaas on üks koht, kus üritatakse kokku panna kõigi tuntud metsade atribuutide loend. Ma arvan, et on ka teisi teisi, kuid mõned (kõik?) Soovivad oma ettevõtmise toetamiseks natuke raha.

Värv ja tera on kaks väga suurt näitajat selle kohta, mis puit võib olla; tihedus aitab samuti. Paljudel metsadel on ka eristav lõhn. Muidugi on kõige olulisem värske lõigatud või hööveldatud osa töötamine. Plekid, vananemine ja muud probleemid võivad hõlpsasti varjata metsa tõelist iseloomu.

Seal on ka palju raamatuid puidu tuvastamiseks, kuid ma arvan, et ükski neist pole kõikehõlmav.

Puidu andmebaasil on ka facebooki leht ja seda haldav inimene aitab sageli sinna postitatud isikut tõendavaid pilte. Aitas mul mõnda aega tagasi mõnda Cumarut tuvastada, mis olid mu puidutöötlemisõbrad kripeldanud.
http://www.wood-database.com/wood-articles/the-truth-behind-wood-identification/Ja sellega seotud hoiatus. Parim viis puidu tuvastamiseks on seda enne freesimist näha;)
Lisasid mõlemad kommentaarid minu vastusesse säilitamiseks.
jim mcnamara
2015-06-23 07:38:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bruce Hoadley puidu tuvastamine muudab selle palju rohkem teaduseks kui äraarvamise mänguks. Tegelikult on kohtus lubatud see, mida Hoadley ja teised inimesed puiduliikide tuvastamisega teevad.

FWIW.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...